Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Domečky pro hmyz

14. 6. 2011

Slyšela jsem o domečcích pro berušky a chtěla bych si na zahradu takový pořídit, jak ho můžu vyrobit?

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Podstata domečků pro hmyz, které jsou pěkným prvkem přírodní zahrad, je nabídnutí dostatečného množství dutin. Můžete využít rozmanitého materiálu, který máte k dispozici ve svém okolí.

Ideální jsou stébla rákosu, která nastříháte zahradnickými nůžkami tak, aby kolénka byla cca 10 cm od otvorů. Můžete jako rámek vyrobit bednění se stříškou nebo je prostě naskládat do nějaké trubky, třeba i PET lahve s uříznutým vrškem (umístíte naležato). Otvory by měly být chráněné před deštěm a větrem. Otvory vzniknou i prostým nastrkáním krátkých rovných větviček různých rozměrů do takového prostoru, můžete je i vyvrtat do dřevěného špalíku delším vrtákem (ideální je 10 cm). Pokud vám zbyla ze stavby porocihla - využijte i ji, můžete uplatnit i lepenku, takovou, kde je jedna část jako roleta, stočíte ji do klubíčka a máte otvůrků hned plno.

Fantazii se meze nekladou. Nějaké obrázky domečků najdete zde.

Autor: Helena Vlašínová; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Zahrady a zemědělství Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024