Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Domečky pro hmyz

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Slyšela jsem o domečcích pro berušky a chtěla bych si na zahradu takový pořídit, jak ho můžu vyrobit?

14. 6. 2011

Podstata domečků pro hmyz, které jsou pěkným prvkem přírodní zahrad, je nabídnutí dostatečného množství dutin. Můžete využít rozmanitého materiálu, který máte k dispozici ve svém okolí.

Ideální jsou stébla rákosu, která nastříháte zahradnickými nůžkami tak, aby kolénka byla cca 10 cm od otvorů. Můžete jako rámek vyrobit bednění se stříškou nebo je prostě naskládat do nějaké trubky, třeba i PET lahve s uříznutým vrškem (umístíte naležato). Otvory by měly být chráněné před deštěm a větrem. Otvory vzniknou i prostým nastrkáním krátkých rovných větviček různých rozměrů do takového prostoru, můžete je i vyvrtat do dřevěného špalíku delším vrtákem (ideální je 10 cm). Pokud vám zbyla ze stavby porocihla - využijte i ji, můžete uplatnit i lepenku, takovou, kde je jedna část jako roleta, stočíte ji do klubíčka a máte otvůrků hned plno.

Fantazii se meze nekladou. Nějaké obrázky domečků najdete zde.

Autor: Helena Vlašínová

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube