Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Bioplynová stanice: informace a dotace na stavbu?

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Dobrý den,   Zajímalo by mě, zda je možné někde sehnat specifikace toho, co je potřeba pro postavení a provozování spalovny na bioodpad? Zda na to lze čerpat dotace z EU, popř Ministerstva pro místní rozvoj? Děkuji za poskytnuté informace nebo aspoň nasměrování, kde by se tyto informace mohly sehnat.
15. 10. 2008

Pěkný den z Veroniky,

děkujeme za váš dotaz. Pravděpodobně máte na mysli ne spalovnu ale tzv. bioplynovou stanici. Nejlepším zdrojem informací bude asi server biom.cz, například článek: Bioplyn – užitečný zdroj energie nebo riskantní způsob podnikání s odkazem na článek o situaci v EU a ČR.

Přímé dotace, myslím, žádné nejsou, ale formou dotací jsou garantované výkupní ceny dle zákona  č. 180/2005 Sb. o podpoře využívání obnovitelných zdrojů viz:http://www.tzb-info.cz/download.py?file=docu/predpisy/download/Z180-2005.pdf.
Aktuální platné ceny jsou dané Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) a jeho rozhodnutím:
Cenové rozhodnutí ERÚ č. 7/2007 kterým se stanovuje podpora pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, kombinované výroby elektřiny a tepla a druhotných energetických zdrojů http://www.tzb-info.cz/download.py?file=docu/predpisy/download/CR7-2007.pdf

S konkrétními dotazy se bude nejlépe obracet na pana Bačíka z výše zmíněného serveru biom.cz
Jeho kontakty na:  http://biom.cz/lide.shtml?x=229514.

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube