CZ | EN

Bioplynová stanice: informace a dotace na stavbu?

15. 10. 2008
Dobrý den,   Zajímalo by mě, zda je možné někde sehnat specifikace toho, co je potřeba pro postavení a provozování spalovny na bioodpad? Zda na to lze čerpat dotace z EU, popř Ministerstva pro místní rozvoj? Děkuji za poskytnuté informace nebo aspoň nasměrování, kde by se tyto informace mohly sehnat.
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Pěkný den z Veroniky,

děkujeme za váš dotaz. Pravděpodobně máte na mysli ne spalovnu ale tzv. bioplynovou stanici. Nejlepším zdrojem informací bude asi server biom.cz, například článek: Bioplyn – užitečný zdroj energie nebo riskantní způsob podnikání s odkazem na článek o situaci v EU a ČR.

Přímé dotace, myslím, žádné nejsou, ale formou dotací jsou garantované výkupní ceny dle zákona  č. 180/2005 Sb. o podpoře využívání obnovitelných zdrojů viz:http://www.tzb-info.cz/download.py?file=docu/predpisy/download/Z180-2005.pdf.
Aktuální platné ceny jsou dané Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) a jeho rozhodnutím:
Cenové rozhodnutí ERÚ č. 7/2007 kterým se stanovuje podpora pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, kombinované výroby elektřiny a tepla a druhotných energetických zdrojů http://www.tzb-info.cz/download.py?file=docu/predpisy/download/CR7-2007.pdf

S konkrétními dotazy se bude nejlépe obracet na pana Bačíka z výše zmíněného serveru biom.cz
Jeho kontakty na:  http://biom.cz/lide.shtml?x=229514.

Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Zahrady a zemědělství Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 29. 5. 2020