Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Bioplynová stanice: informace a dotace na stavbu?

15. 10. 2008

Zajímalo by mě, zda je možné někde sehnat specifikace toho, co je potřeba pro postavení a provozování spalovny na bioodpad? Zda na to lze čerpat dotace z EU, popř. z Ministerstva pro místní rozvoj? Děkuji za poskytnuté informace nebo aspoň nasměrování, kde by se tyto informace mohly sehnat.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Pravděpodobně máte na mysli ne spalovnu, ale tzv. bioplynovou stanici. Dobrým zdrojem informací je např. server biom.cz, zaměřený na podporu biomasy, provozuje např. mapu bioplynových stanic. Publikuje spoustu odborných článků, viz biom.cz/cz/odborne-clanky.

Přímé dotace, myslíme, žádné nejsou, ale formou dotací jsou garantované výkupní ceny dle zákona o podporovaných zdrojích energie č. 165/2012.

Aktuální platné ceny jsou dané Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) a jeho rozhodnutím. Cenovým rozhodnutím se stanovuje rozsah a výši podpory pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla a druhotných energetických zdrojů. Podpora elektřiny se uskutečňuje formou zelených bonusů na elektřinu nebo výkupních cen.

S konkrétními dotazy se bude nejlépe obracet na osoby z výše zmíněného serveru biom.cz.

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Odpady, kompostování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024