Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Je potrubí vyrobené z osinkocementu zdraví nebezpečné?

10. 10. 2007

Dobrý den,
obracím se na vás s tímto dotazem - při výměně odpadního potrubí, které je vyrobeno z osinkocementu a to v panelovém domě, nechala provádějící firma kus odpadní trubky z tohoto materiálu pod střechou domu, zbytek potrubí byl nahrazen z umělohmotného materiálu a to z důvodu závadnosti azbestu, který je mimo jiné složkou osinkocementu. Potrubí je tedy částečně z osinkocementu a částečně z umělohmotného mater.

V současné době se rozhoduje, zda veškeré potrubí z osinkocementu vyměnit za umělohmotné. Prosím vás proto o zaslání informace, zda materiál z osinkocementu používaný na odpadní trubky je zdravotně závadný či ne, protože ohledně tohoto problému se vedou neustále dohady.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Dobrý den z Veroniky,

bohužel nemáme k dispozici studií k (ne)závadnosti osinkocementu, v tomto směru bych vás odkázala na Státní zdravotní ústav, ústav má několik center, jedním z nich je Centrum zdraví a životních podmínek, zkuste se na ne obrátit s dotazem nezávadnosti osinkocementu. My vás můžeme odkázat na nás článek z časopisu Veronica čistě k azbestu, který je v osinkocementu obsažen. V článku je i uvedeno čeho se vyvarovat. Pokud by vám odkaz nefugoval, můžete článek vyhledat na našich stránkách www.veronica.cz, do vyhledávání si dejte slovo azbest.

Autor: Lucie Anderová; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Škodliviny v životním prostředí Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024