Otázky a odpovědi z ekologické poradny
Ekologická poradna Veronica radí

Nachází se tu otázky a odpovědi na nej­různější ekolo­gická témata. Pro snažší orientaci jsou zařa­zeny do kategorií.

Vyberte kategorii

Výběr dle klíčových slov

Dotaz: Jak ekologicky nakládat s kovovými obaly od čajových svíček?

Kategorie: Odpady, kompostování

Dobrý den, prosím Vás o informaci, jak nejlépe nakládat s obaly od čajových svíček. Na sáčku s čajovými svíčkami je označení recyklovatelnosti (šipka uvnitř kruhu) a trojúhelníček s číslem 22 pod základnou trojúhelníčku. Prosím o informaci, jaký materiál to je a jak s ním ekologicky nejlépe nakládat. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď revidována: 20. 3. 2014 (původní odpověď: 13. 11. 2006)

Pěkný den z Veroniky,

označení na sáčku značí jen to, z čeho je obal. Číslo 22 značí papír, takže obal na svíčky je papírový. Označení ostatních druhů obalů je např, v našem článku značky na obalech. (Buďto je v trojúhelníčku anglická zkratka materiálu nebo číselný symbol.) Bohužel zákon ukládá značit jen obal, nikoliv výrobek. Ve Vašem případě číslo 22 značí, že obal je z papíru, o svíčkách se nic neříká. Proto Vás asi značení zmátlo. Z čeho je vlastní výrobek vyroben, se na obalu nedozvíte.

„Kovové obaly“ od svíček jsou hliníkové (nemagnetují), výjimkou zbytku po knotu, ten je nejspíše železný. Takže čistý zbytek (bez vosku) patří do hliníkového odpadu. Vše o hliníkové odpadu, co s ním, a proč ho sbírat, v naší brožuře: http://www.veronica.cz/?id=12&i=86 nebo ve článku Jak třídit hliníkové obaly?
Jste-li z Brna, můžete hliník odevzdávat ve všech sběrných střediscích.

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Odpady, kompostování“

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 1. 4. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube