Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak ekologicky nakládat s kovovými obaly od čajových svíček?

Revidováno: 20. 10. 2022 (původní text: 13. 11. 2006)

Prosím Vás o informaci, jak nejlépe nakládat s obaly od čajových svíček. Na sáčku s čajovými svíčkami je označení recyklovatelnosti (šipka uvnitř kruhu) a trojúhelníček s číslem 22 pod základnou trojúhelníčku. Prosím o informaci, jaký materiál to je a jak s ním ekologicky nejlépe nakládat. Předem děkuji za odpověď.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Označení na sáčku značí jen to, z čeho je obal. Číslo 22 značí papír, takže obal na svíčky je papírový. Označení ostatních druhů obalů je např. v našem článku značky na obalech. Buďto bývá v trojúhelníčku anglická zkratka materiálu nebo číselný symbol. Bohužel zákon ukládá značit jen obal, nikoliv výrobek. Ve Vašem případě číslo 22 značí, že obal je z papíru, o svíčkách se nic neříká. Proto Vás asi značení zmátlo. Z čeho je vlastní výrobek vyroben, se na obalu nedozvíte.

Kovové obaly od svíček bývají hliníkové (nemagnetují), výjimkou je zbytek po knotu, ten je nejspíše železný. Takže čistý kalíšek (bez vosku) patří do hliníkového odpadu. Vše o hliníkové odpadu, co s ním a proč ho sbírat, najdete v našem článku Jak třídit hliníkové obaly?

Jste-li z Brna, můžete hliník odevzdat do všech žlutých kontejnerů rozmístěných po městě, popř. do všech sběrných středisek odpadů.

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Odpady, kompostování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024