Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Do jakých nádob třídit odpad?

6. 9. 2006

Dobrý den,dlouhou dobu pečlivě třídím odpad a chtěla bych poradit do jakénádoby nebo do čeho odpad vlastně shromažďovat. Dosud jsem používala igelitky,někdy i více než jednou, ale dost často zapáchají-bydlím ve městě, kde jsou kontejnery i na obaly od mléka a džusů a společně s kelímky od jogurtů to není nic moc a to chodím 2x týdně. Poraďte mi tedy, prosím, nějaký šetrnější systém třídění.

Děkuji.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Pěkný den z Veroniky,

nejdůležitější je, to že máte chuť a zájem třídit. A nejšetrnější je využít již na něco použité obaly. Na papír a na sklo krabici od nějakého přístroje či banánu. Máte pravdu, že s plasty je trochu problém. Doporučuji Vám obaly trochu vymývat vodou, pak tak nezapáchají. A buď využít nějakou starou plastovou krabici či nakoupit libovolné odpadkové koše s víkem. Buď různě barevné, nebo my tu na Veronice máme úplně obyčejné, bílé různě popsané. Do stejných košů (s víkem) by přišel i bioodpad.

Velmi důležitá je, jak asi víte, je prevence vzniku odpadů - nejlepší odpad je ten, který nevznikne. Mrkněte se na naše stránky http://www.veronica.cz/?id=83 je tam i malinko o "džusech" a obalech z "tetrapacku" - proč je dobré se jim vyhýbat.

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Další informace: http://www.veronica.cz/?id=83

Další dotazy z kategorie: Odpady, kompostování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 419. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz

1986-2021: 35 let práce pro ochranu přírody a krajiny

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 14. 9. 2021