Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Do jakých nádob třídit odpad?

Kategorie: Odpady, kompostování

Dobrý den,dlouhou dobu pečlivě třídím odpad a chtěla bych poradit do jakénádoby nebo do čeho odpad vlastně shromažďovat. Dosud jsem používala igelitky,někdy i více než jednou, ale dost často zapáchají-bydlím ve městě, kde jsou kontejnery i na obaly od mléka a džusů a společně s kelímky od jogurtů to není nic moc a to chodím 2x týdně. Poraďte mi tedy, prosím, nějaký šetrnější systém třídění.

Děkuji.

6. 9. 2006

Pěkný den z Veroniky,

nejdůležitější je, to že máte chuť a zájem třídit. A nejšetrnější je využít již na něco použité obaly. Na papír a na sklo krabici od nějakého přístroje či banánu. Máte pravdu, že s plasty je trochu problém. Doporučuji Vám obaly trochu vymývat vodou, pak tak nezapáchají. A buď využít nějakou starou plastovou krabici či nakoupit libovolné odpadkové koše s víkem. Buď různě barevné, nebo my tu na Veronice máme úplně obyčejné, bílé různě popsané. Do stejných košů (s víkem) by přišel i bioodpad.

Velmi důležitá je, jak asi víte, je prevence vzniku odpadů - nejlepší odpad je ten, který nevznikne. Mrkněte se na naše stránky http://www.veronica.cz/?id=83 je tam i malinko o "džusech" a obalech z "tetrapacku" - proč je dobré se jim vyhýbat.

Ekologická poradna Veronica
Další informace: http://www.veronica.cz/?id=83

Všechny dotazy v kategorii „Odpady, kompostování“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube