Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Školní zahrada ZŠ Přibyslav

Mapa přírodních zahrad

Školní zahrada je vybavená mnoha výukovými prvky – pro výuku matematiky čtverečním metrem, vytyčenou plochou 1 aru. Jako geometrická tělesa pro výpočty povrchů a objemů slouží sudy (válce), střecha altánu (jehlan), vyvýšené záhony (kvádr), vrbová chýše (polokoule), využívané jsou i sluneční hodiny. Na záhonech a ve skleníku se pěstuje zelenina, obiloviny a jiné hospodářské plodiny, v ovocném sadu několik druhů ovoce, dále krmivo pro ptáky na zimu a pro morčata, okrasné trvalky a bylinky. Výpěstky slouží jako pomůcka v hodinách přírodopisu, suroviny do hodin vaření, materiál pro výrobu čajů, mastí a vonných esencí.

Zahrada je celoročně otevřená a plně k dispozici návštěvníkům, po předchozí domluvě vás po ní provedou děti z přírodovědného kroužku. Během roku je místem konání několika akcí pro veřejnost. Konají se zde veganské večeře a férové snídaně, výstava domácích mazlíčků, program v rámci Dne stromů a Víkendu otevřených zahrad.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaTržiště, Přibyslav
Kraj Vysočina
Kontaktní osobaMarie Zichová
Kontaktní telefon731 722 608
E-mailzichovam@zspribyslav.cz

Souřadnice49°34′39,7″ s. š., 15°44′14,1″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°34'39.7"N, 15°44'14.1"E
Přibližná nadmořská výška490 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Zahrada smyslového vnímání, Havlíčkův Brod – ukázková přírodní zahrada (12 km)

Fotografie objektu

Pohádková zahrada, Žďár nad Sázavou – školní přírodní zahrada (14 km)

Logo přírodní zahrady

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024