Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Pohádková zahrada

Mapa přírodních zahrad

Pohádková zahrada má rozlohu 3550 m² a skládá se ze dvou částí – ovocného sadu a interaktivní části zahrady. Obě části jsou využívány jak ke spontánním pohybovým a badatelským aktivitám, tak i pro realizaci vzdělávacích záměrů. V Pohádkové zahradě se najde místo pro odpočinek, pozorování, rozvoj smyslového vnímání a kreativity, ale i prostor k hospodaření na zvýšených záhonech, různé druhy stromů i ovocných keřů s popisky, např. červený jeřáb, rakytník, kdoule, jabloně, švestky, borůvky, rybíz, angrešt aj. Pro bádání tu je mrtvé dřevo, různé druhy hmyzích domečků a šnečkovník ve stinném místě zahrady. Děti se rády schovávají a hrají si v bludišti z keřů a stromů a v jasmínovém domečku. Využívají tři dřevěné domečky. Pro hrátky s vodou či jiným přírodním materiálem slouží altán uprostřed zahrady s naučnými deskami o hmyzu. Všemi smysly děti vnímají květinovou divokou loučku, stále kvetoucí živý plot a bylinkový záhon, který samy zastřihují a bylinky suší. Pečují i o trvalkový záhon. Stále obsazený je smyslový chodníček a štěrkoviště. Zahrada je vytvořena díky aktivním pedagogům a rodičům svépomocí a cítí se na ní dobře nejen děti a dospělí, ale i různí hmyzáčci a ptáci. Také místní morčátka a divocí králíci, kteří chodí pravidelně na jetelíček a již 2x tu vyvedli mladé. Tráva ze zahrady je využívána k mulčování nebo kompostování.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaBrodská 776/5, Žďár nad Sázavou
Kraj Vysočina
Kontaktní osobaMgr. Iveta Klusáková, ředitelka školy
Kontaktní telefon566 623 257
E-mailklusakova@mszdar.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°33′51,8″ s. š., 15°55′58,0″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°33'51.8"N, 15°55'58.0"E
Přibližná nadmořská výška580 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Logo přírodní zahrady

Čepková Marie, Nové Město na Moravě (12 km)

Fotografie objektu

Dorotka, Koníkov – ukázková přírodní zahrada (16 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024