Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada – ZŠ Nové Veselí

Mapa přírodních zahrad

Jedná se o školní zahradu o rozloze přibližně 2 800 m², jsou na ní pěstební záhony se zeleninou, bylinami a květinami, uplatňujeme smíšené kultury. Máme malý jabloňový sad, dvě hrušně a třešeň, pěstujeme také drobné ovoce. Na zahradě je přírodní jílové jezírko, vodu doplňuje čerpadlo na solární pohon. Jsou tu ukázky lesních rostlin a kamenná stráň se suchomilnými rostlinami. V prutníku pěstujeme tři druhy košíkářských vrb. Trávu ze zahrady využíváme jednak k mulčování záhonů, nebo ji ukládáme do kompostu. Pro podporu živočichů jsou instalovány ptačí budky a krmítka, hmyzí hotel a ježčí hromada. Na zahradě je altán sloužící k výuce, hmatová stezka a ohniště s lavičkami. Zázemí tvoří domek s nářadím a kompostovací záchod.

Zahrada je využívána jednak v rámci výuky, ale i ve volnočasových aktivitách dětí, jako je přírodovědný kroužek Kulíšci.

Otevírací doba: pouze po předchozí domluvě. Vstupné: zdarma, tlumočení jsme schopni zajistit zdarma (nutno domluvit s časovým předstihem).

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaNa Městečku 1, Nové Veselí
Kraj Vysočina
Kontaktní osobaEva Nováková
Kontaktní telefon774 521 034
E-maileva.jahoda@seznam.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°31′13,0″ s. š., 15°54′20,3″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°31'13.0"N, 15°54'20.3"E

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Pohádková zahrada, Žďár nad Sázavou – školní přírodní zahrada (5 km)

Logo přírodní zahrady

Čepková Marie, Nové Město na Moravě (16 km)

Fotografie objektu

Dorotka, Koníkov – ukázková přírodní zahrada (20 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024