Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada – Peterkovi

Mapa přírodních zahrad

Zahrada získala od o.p.s. Chaloupky ocenění Ukázková přírodní zahrada za spolupráci s přírodou. Majitelka dodává: zahradu i s domem jsme koupili na počátku roku 2009. Podle slov mého muže jsme měli štěstí, protože byla dosti zanedbaná, takže již byla v podstatě přírodní. Bylo pro mne naprosto přirozené přetvářet zahradu k obrazu svého snu v duchu přírodních zahrad, aniž bych v té době konkrétně věděla o projektu Přírodní zahrady. Velkým impulsem pro mne byl permakulturní seminář, který mi pomohl překonat strach, že nedokáži vytvořit pěknou zahradu a navíc mne zbavil určitých konvenčních pohledů. Plaketa pro mne znamená radost ze spojení s obdobně smýšlejícími a cítícími lidmi a možnost předat myšlenku přírodních zahrad dál. I proto jsem se nakonec rozhodla otevřít naši zahradu nejen přátelům a rodině, ale i všem, kdo mají o tento druh zahrad zájem a chtějí sdílet zkušenosti z jejich budování. Na zahradu se můžete přijet podívat na základě předběžné domluvy.

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaLibická Lhotka 13, Libická Lhotka
Kraj Vysočina
Kontaktní osobamanželé Peterkovi
Kontaktní telefon604 126 857
E-mailastroiva@seznam.cz

Souřadnice49°44′3,8″ s. š., 15°42′9,6″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°44'3.8"N, 15°42'9.6"E
Přibližná nadmořská výška430 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Logo přírodní zahrady

Vepříkov (9 km)

Fotografie objektu

Zahrada smyslového vnímání, Havlíčkův Brod – ukázková přírodní zahrada (16 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024