Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada – přírodovědná školka Rybička

Mapa přírodních zahrad

Školka Rybička je ojedinělá svým přírodovědným zaměřením a v rámci kroužků a letních táborů ji mohou navštěvovat děti z celé Prahy.

Za vysokou zdí, na malém pozemku najdeme vše, co děti na zahradě potřebují – místo na hru a pohyb (houpačky, skluzavku, pískoviště, vodní hřišťátko), tajemná zákoutí (starý pařez, zahrádka za kamennou zídkou, dřevěná „hnízda“ ve svahu), kvetoucí a vonné rostliny, záhonky na pěstování, místo na vyrábění a společné prožitky. Svůj prostor tu mají i zvířata, ptáci a hmyz. Ve školce jsou slepice ve venkovním výběhu. Pro hmyz je tu hmyzí domek, pro ptáky krmítka, napajedlo i budky pro hnízdění.

Zahrada byla certifikována jako Ukázková přírodní zahrada v roce 2016. Založena byla podle projektu Z. Štemberové (ateliér terra florida) zahradníkem M. Bruchterem (příroda-zahrada.cz).

Otevírací doba: po předchozí domluvě

Vstupné: Dobrovolné. Uvítáme zeleninu pro zvířata chovaná v zookoutku (popř. po domluvě seno, stelivo, trávu, jetel…– vše ve vhodné kvalitě).

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaBenátská 4, Praha
Hlavní město Praha
Kontaktní osobaMgr. Petra Černá
Kontaktní telefon734 179 878
E-mailpetra.cerna@natur.cuni.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice50°4′21,9″ s. š., 14°25′23,7″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°4'21.9"N, 14°25'23.7"E
Přibližná nadmořská výška210 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Jelica, Praha (3,1 km)

Fotografie objektu

Školní zahrada ZŠ Eden, Praha (3,7 km)

Fotografie objektu

U Dvou sojek, Praha (4,0 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024