Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

při Stanici přírodovědců DDM hl.m.Prahy

Mapa přírodních zahrad

Přírodní zahrada je součástí zahrad, které se nacházejí ve Stanici přírodovědců hl. m. Prahy. Návštěvníci zde mohou vidět bohatou expozici bylinek a léčivých rostlin, která je opatřena popisky s názvem a jejich využitím. Na zahradě je vysazeno velké množství běžných, ale i méně známých trvalek a letniček, převážně medonosných, což oceňují včely z nedalekého včelína. Součástí zahrady je i několik vyvýšených záhonů pro pěstování nejrůznějších druhů zeleniny, záhon polních plodin, ukázka „jedlého lesa“, nově založený permakulturní záhon a hmyzí hotel. O zahradu pečují i děti a dospělí v zahradnických kurzech.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaDrtinova 1, Praha
Hlavní město Praha
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice50°4′29,5″ s. š., 14°24′2,3″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°4'29.5"N, 14°24'2.3"E
Přibližná nadmořská výška200 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 4. 2024