Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Školní zahrada ZŠ Eden

Mapa přírodních zahrad

Zahrada naší školy je specifická svými požadavky na skloubení volnočasových aktivit, sportovních aktivit a výuky. Instalované zahradní prvky pomáhají zlepšovat žákům vztah k přírodě a pochopit význam zeleně ve městech. Zejména, když jsou na zahradě prováděny různé činnosti a práce zaměřené na údržbu zahrady a péči o ní. Také samozřejmě na školní zahradě probíhá výuka jak přírodovědně zaměřených předmětů, tak ostatních předmětů. V poslední řadě je školní zahrada využívána pro pěstování ovoce, zeleniny a bylinek, které děti i učitelé využívají jak pro školní potřebu a výuku, tak pro osobní potřebu. Prvky jako bylinková spirála, planě rostoucí keře, arboretum ovocných stromů a keřů a tradiční česká louka zlepšují mikroklimatické podmínky školní zahrady a zvyšují druhovou rozmanitost hmyzu a ptactva na školní zahradě, čímž se zlepšuje i životní prostředí v této části hlavního města Prahy.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaVladivostocká 1035/6, Praha
Hlavní město Praha
Kontaktní osobaTomáš Pinkr
Kontaktní telefon723 645 562
E-mailpinkr@zseden.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice50°4′7,7″ s. š., 14°28′28,7″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°4'7.7"N, 14°28'28.7"E
Přibližná nadmořská výška210 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 11. 4. 2024