Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

při Domě ochránců přírody

Mapa přírodních zahrad

Zahrada je užívána ke vzdělání veřejnosti a k rekreaci návštěvníků Domu ochránců přírody. Vše co vyplodí (kromě pár trsů bylinek a med od včel) se jí nechává. Do jezírka, které si žije vlastním životem a má svoji dynamiku, se nezasahuje. Každý rok zde je ke stovce čolků obecných, desítky skokanů zelených, z jezírka se rodí každoročně mnoho šidélek a vážek, při hladině rejdí vodní brouci a ploštice. Na kopřivách se pasou babočky, na bezu ptáci, medonosné bylinky a rozchodníky na skalkách lákají včely a čmeláky. Díky suchým stanovištím je zde množství dalšího blanokřídlého hmyzu a brouků.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaMichelská 5, Praha
Hlavní město Praha
Kontaktní telefon222 516 115
E-mailinfo@csop.cz

Souřadnice50°3′15,3″ s. š., 14°27′11,5″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°3'15.3"N, 14°27'11.5"E
Přibližná nadmořská výška210 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024