Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ing.Markéta Lážnovská

Mapa přírodních zahrad

Zahrada kolem statku byla vždy nutností. Zahradě nyní dávají majitelé větší volnost, snaží se používat šetrnější postupy – nepoužívat chemické přípravky, vystavět kořenovou čistírnu, využívat kompost, trávu sušit nebo mulčovat, používat jedlé keře, spoustu bylin a květin. K vidění jsou na suché zídce ještěrky, pavouci, užovky a slepýši. V rybníce pak skokani, mloci, ondatry, šídla, vodoměrky..V hromadách listí lze potkat ježky a na jaře probouzející se ropuchy. Se synem kosí trávu pro kozu a morčata kosou. Pomalu, ale jistě odkoukávají šetrné postupy tety a strýcové ze vsi. Zatím si ťukají na čelo, ale vidí a ochutnávají...

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaZbelítov 16, Milevsko
Jihočeský kraj
Kontaktní telefon733 584 807
E-mailzahrady@razdva.cz

Souřadnice49°27′6,1″ s. š., 14°17′0,1″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°27'6.1"N, 14°17'0.1"E
Přibližná nadmořská výška450 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024