Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada – Farská zahrada

Mapa přírodních zahrad

Farská zahrada je veřejná otevřená zahrada ležící v centru obce Nadějkov. Do současné podoby byla proměněna se zapojením široké veřejnosti. Stala se místem odpočinku, rozjímání, setkávání a společenských akcí (jako např. letní biograf, moštování, svatomartinská slavnost, vánoční zpívání u Betléma, divadla pod širým nebem, koncerty i svatby). Materiál (dřevo a kámen), které jsou v zahradě použity jsou z nejbližšího okolí. Zahrada je vytvořena s respektem k místu, neboť leží mezi kostelem a farou, a zároveň v maximálním souladu s místními přírodními podmínkami. Zachovány byly staré slivoně, dosazeny pak byly vysokokmenné jabloně starých odrůd. Trvalky s bylinkami a keři těší návštěvníky i hmyz.

O zahradu s láskou pečuje Okrašlovací spolek. Od roku 2013 vítají přátele zahrad z blízka i daleka během „Víkendu otevřených zahrad“. Otevírací doba: celoročně a po předchozí domluvě s komentovanou prohlídkou. Vstupné: dobrovolné

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
Adresanáměstí Prokopa Chocholouška 7, Nadějkov
Jihočeský kraj
Kontaktní telefon720 114 543
E-mailokraslovak@gmail.com

Souřadnice49°30′11,5″ s. š., 14°28′43,2″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°30'11.5"N, 14°28'43.2"E
Přibližná nadmořská výška540 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024