Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jakubova tvrz

Mapa přírodních zahrad

Centrem zahrady je rybník s rybami a obojživelníky, obytná část zahrady s loukou a jedlí s podhoubím. Zahrada je zajímavá využitím místních aspektů – „Petrovicko kraj kamenů“ – z balvanů je bylinná skalka, záhony trvalek, malý menhir, dolmen a kamenná stezka pro děti. Zahrada slouží letním hostům k inspiraci, dětem k ekologickým hrám. Lze zde spatřit tyto volně žijící živočichy a rostliny: krtek, ježek, rejsek, zpěvní ptáci, straky, ledňáček, veverky, ropuchy, skokani, rosničky, užovka, slepýš, ještěrky a asi 30 druhů bylin a divokých květin, keřů.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaKuníček 12, Petrovice
Středočeský kraj
Kontaktní osobaDanuše Štěpanovská
Kontaktní telefon607 828 565
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°33′48,9″ s. š., 14°19′10,6″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°33'48.9"N, 14°19'10.6"E
Přibližná nadmořská výška500 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024