Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Přírodní zahrada v Králově Lhotě

Mapa přírodních zahrad

Soukromá zahrada Králova Lhota se nachází v jižních Čechách v rozmanité krajině polí a luk, kde čas ubíhá pomaleji a žití je zde smysluplnější. Přírodní zahrada je založena na základě osobních zkušeností a způsobu života rakouských a švýcarských obyvatel ke svému okolí, tj. ohleduplně, jemně a šetrně. Příroda je dar, kterého si majitelé považují. Zahrada je koncipována co nejpřirozeněji, využívá se zde přírodních materiálů, nechybí léčivá zahrádka s bylinkami, na které si majitelé zakládají, samozřejmostí jsou zelinářské záhony či ovoce z vlastních stromů a keřů. Květiny, trvalky, dřeviny a přirozená louka mají v této zahradě význam nejen pro svou krásu a potěchu člověka, ale především pro hmyz, motýli a ptáky. Nedílnou součástí této soukromé zahrady jsou zvířata, která dávají do života lidí řád, smysl a radost.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaKrálova Lhota 90, Králova Lhota
Jihočeský kraj
Kontaktní telefon+420 607 538 712
E-mailv.v.tomanova@seznam.cz

Souřadnice49°29′38,3″ s. š., 14°6′41,2″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°29'38.3"N, 14°6'41.2"E
Přibližná nadmořská výška460 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024