Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Je důvěryhodná a v pořádku ekoznačka Ecogarantie?

Kategorie: Domácí ekologie, nakupování

V sekci ekoznačení jsem nenašla informace o dalších mezinárodních označeních ekologických prostředklů. Je podle Vás ekoznačka Ecogarantie v pořádku?

13. 1. 2020

Logo EcogarantieEcogarantie je soukromá ekoznačka původem z Belgie. Lze jí považovat za důvěryhodnou a v pořádku.

Pokud chce výrobce získat tuto ekoznačku musí splnit přísná pravidla. Například složky v kosmetice musí být pokud možno obnovitelného původu, všechny rostlinné složky, pokud jsou k dispozici, musí být jen bio aneb organické, ropné produkty se mohou použít jen v minimálním množství, např. konzervanty. Všechna barviva a vůně musí být přírodního původu. Důležitá pro tuto značku je i politika nulové odpadu na zdroje, materiály, energie. 

Hlavní oblasti, ve kterých se značka Ecoagrantie uděluje, jsou kosmetika, dále třeba úklidové prostředky a osvěžovače vzduchu.

Nezávisle o značce Ecogarantie píšou naší kolegové ve Valonsku www.ecoconso.be/fr/content/ecogarantie-produits-dentretien francouzsky, ale lze si nechat snadno přeložit překladačem.

Výrobky s touto ekoznačkou si klidně zakupte, pozor jen na případnou dopravu z dálky, většinu výrobků s toutou ekoznačkou nejde asi považovat za regionální produkt.

Webové stránky značky s více informacemi (anglicky, německy, holandsky).

Informace o ekologickém značení.

Ekologický institut Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Domácí ekologie, nakupování“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 17. 2. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube