Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Plíseň v žížalovém kompostéru?

17. 6. 2009
V žížalovém interiérovém kompostéru se nám udělala taková zvláštní plíseň po celém povrchu. Vypadá jako vata. To asi není dobře, ne ? Co se s tím dá děl, resp. jak tomu předcházet? Organická hmota v kompostéru byla přitom, dle návodu, stále zakryta vrstvou hlíny.
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Váš problém je pravděpodobně v přílišné vlhkosti obsahu kompostéru.

Jak tomu zabránit:
Do kompostu dáváte asi  moc vlhkého materiálu (kuchyňský odpad). Zkuste ho tam nedávat hned, nechejte ho nějakou dobu zavadnout . A do kompostu ho dejte až zavadnutý, A přidejte k hmotě suché piliny, popř. papír, který je sám o sobě suchý (např. ten co se nedá dát na recyklaci - mastný, hygienický)...

Jak to nyní napravit:
Vyndejte žížaly a uskladněte je prozatím např. do kýble. Obsah vyndejte. Kompostér propařte horkou vodou a nechat týden vyschnout. Pak ho založte znova a tentokrát přidejte kyblík suchých pilin.

Autor: Mojmír Vlašín; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Odpady, kompostování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024