Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Plíseň v žížalovém kompostéru?

Kategorie: Odpady, kompostování

V žížalovém interiérovém kompostéru se nám udělala taková zvláštní plíseň po celém povrchu. Vypadá jako vata. To asi není dobře, ne ? Co se s tím dá děl, resp. jak tomu předcházet? Organická hmota v kompostéru byla přitom, dle návodu, stále zakryta vrstvou hlíny.
17. 6. 2009

Váš problém je pravděpodobně v přílišné vlhkosti obsahu kompostéru.

Jak tomu zabránit:
Do kompostu dáváte asi  moc vlhkého materiálu (kuchyňský odpad). Zkuste ho tam nedávat hned, nechejte ho nějakou dobu zavadnout . A do kompostu ho dejte až zavadnutý, A přidejte k hmotě suché piliny, popř. papír, který je sám o sobě suchý (např. ten co se nedá dát na recyklaci - mastný, hygienický)...

Jak to nyní napravit:
Vyndejte žížaly a uskladněte je prozatím např. do kýble. Obsah vyndejte. Kompostér propařte horkou vodou a nechat týden vyschnout. Pak ho založte znova a tentokrát přidejte kyblík suchých pilin.

Autor: Mojmír Vlašín

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Odpady, kompostování“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube