Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Filtr na pitnou vodu

Revidováno: 9. 1. 2019 (původní text: 31. 10. 2008)

Rádi bychom si pořídili do domácnosti nějaký vodní filtr  a je nám jedno, zda nádobový nebo tzv. třetího kohoutku. Spíše bych ráda znala nějaké dobře či špatně zkušenosti s těmito (i dalšími) výrobky, než si něco vybereme. Máte-li jakékoliv informace, ať už pro či proti některým filtrům, sem s nimi.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

V naší poradně se s dotazy na filtry potkáváme celkem často. Doporučujeme přečíst nějaký nestranný článek - bohužel se těžko rozlišuje od reklamních sdělení firem.

Ve většině případů není žádný filtr třeba. Filtry mohou odstranit i látky prospěšné, levné vyrábí tak trochu destilovanou vodu. Časem na filtru když chce někdo ušetřit finance, že ho pravidelně nemění, vznikají choroboplodné zárodky. To se u vody z kohoutku nikdy nestane. Komu vadí chlór, může ponechat vodu ve džbánu odstát.

Chcete vodu velmi kvalitní, podívejte se do naší mapy studánek, vrtů a pramenů, můžete se v ní jednak rychle orientovat (kategorie pitná, částečně pitná, nepitná voda) a zároveň jsou u každého místa uvedeny základní rozbory kvality vody. Nejlepší je se osobně zastavit nebo zavolat našemu kolegovi Pecháčkovi 542 422 757  vždy v pondělí 15-17 k nám do studánkové poradny a on poradí, kde je nejbližší dobrá voda.

Např. Balbínův pramen v Tuřanech (u Dálnice), vítěz dokonce Jihomoravské soutěže. Lze z něj za mírný peníz získat odželezitou vodu. Asi nejlepší v Brně je jeden z vrtů v Mariánském údolí, ale nejlépe to konzultovat s panem Pecháčkem.

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Voda Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024