Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Filtr na pitnou vodu

Kategorie: Voda

Rádi bychom si pořídili do domácnosti nějaký vodní filtr  a je nám jedno, zda nádobový ala Brita apod. nebo tzv. třetího kohoutku (Dionela apod.). Spíše bych ráda znala nějaké dobře či špatně zkušenosti s těmito (i dalšími) výrobky, než si něco vybereme. Máte-li jakékoliv informace, ať už pro či proti některým filtrům, sem s nimi.

Odpověď revidována: 9. 1. 2019 (původní odpověď: 31. 10. 2008)

V naší poradně se s dotazy na filtry potkáváme celkem často. Doporučujeme přečíst nějaký nestranný článek - bohužel se těžko rozlišuje od reklamních sdělení firem - např. dobrý je text  Pitná voda.

Filtry vesměs odstraňují i látky prospěšné, vyrábí (ty levné) tak trochu destilovanou vodu.

Časem se onen filtr stává zdrojem problému, vznikají na něm choroboplodné zárodky. To se u vody z kohoutku nikdy nestane. Vadí-li vám zápach chlóru a samotný chlór:  stačí nechat vodu ve džbánu odstát.

Bydlíte-li  na jižní Moravě v Brně a chcete vodu velmi kvalitní, podívejte se do naší mapy studánek, vrtů a pramemů: můžete se v něm jednak rychle orientovat (pitná, částečně pitná, nepitná voda) a nebo tam jsou všude uvedeny jsou rozbory kvality vody. Nejlepší je zavolat našemu kolegovi Pecháčkovi 542 422 757  vždy v pondělí 15-17 k nám do studánkové poradny a on poradí, kde je nejbližší dobrá voda.

Např. Balbínův pramen v Tuřanech (u Dálnice), vítěz dokonce jakési jihomoravské soutěže. Lze z něj
za mírný peníz získat odželezitou vodu. Asi nejlepší v Brně je jeden z vrtů v Mariánském údolí, ale nejlépe to konzultovat s panem Pecháčkem.

Hodně štěstí s vybíráním.

Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Voda“

Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 9. 1. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube