Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Filtr na pitnou vodu

Kategorie: Voda

Rádi bychom si pořídili do domácnosti nějaký vodní filtr  a je nám jedno, zda nádobový nebo tzv. třetího kohoutku. Spíše bych ráda znala nějaké dobře či špatně zkušenosti s těmito (i dalšími) výrobky, než si něco vybereme. Máte-li jakékoliv informace, ať už pro či proti některým filtrům, sem s nimi.

Odpověď revidována: 9. 1. 2019 (původní odpověď: 31. 10. 2008)

V naší poradně se s dotazy na filtry potkáváme celkem často. Doporučujeme přečíst nějaký nestranný článek - bohužel se těžko rozlišuje od reklamních sdělení firem.

Ve většině případů není žádný filtr třeba. Filtry mohou odstranit i látky prospěšné, levné vyrábí tak trochu destilovanou vodu. Časem na filtru když chce někdo ušetřit finance, že ho pravidelně nemění, vznikají choroboplodné zárodky. To se u vody z kohoutku nikdy nestane. Komu vadí chlór, může ponechat vodu ve džbánu odstát.

Chcete vodu velmi kvalitní, podívejte se do naší mapy studánek, vrtů a pramenů, můžete se v ní jednak rychle orientovat (kategorie pitná, částečně pitná, nepitná voda) a zároveň jsou u každého místa uvedeny základní rozbory kvality vody. Nejlepší je se osobně zastavit nebo zavolat našemu kolegovi Pecháčkovi 542 422 757  vždy v pondělí 15-17 k nám do studánkové poradny a on poradí, kde je nejbližší dobrá voda.

Např. Balbínův pramen v Tuřanech (u Dálnice), vítěz dokonce Jihomoravské soutěže. Lze z něj za mírný peníz získat odželezitou vodu. Asi nejlepší v Brně je jeden z vrtů v Mariánském údolí, ale nejlépe to konzultovat s panem Pecháčkem.

Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Voda“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube