Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak získat dotaci na koupi ekologického kotle?

Kategorie: Ekologické stavění

Dobrý den,
doslechl jsem se o možnosti dotací na zakoupení ekologického kotle. Proto Vás prosím o upřesnění podmínek a způsob podání žádosti. Předem děkuji!

Odpověď revidována: 30. 4. 2009 (původní odpověď: 10. 2. 2008)

Dobrý den,

podporu pro fyzické osoby na kotle na biomasu je možné získat přes Státní fond životního prostředí. Od dubna 2009 běží pod Státním fondem životního prostředí velký program Zelená úsporám, zaměřený nejen na dotace na kotle, ale i rekonstrukce domů a výstavbu nových pasivních domů.

Pro výměnu kotlů je určena oblast C: Využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody. Dotaci lze získat pro rodinný i bytový dům, a to včetně panelového. Podpory se může dočkat žadatel, který se rozhodne vyměnit neekologický zdroj vytápění na tuhá, nebo kapalná fosilní paliva nebo elektrické vytápění za některý z podporovaných nízkoemisních zdrojů vytápění - kotel na biomasu či účinná tepelná čerpadla. V případě novostaveb může žadatel získat dotaci na instalaci některého z těchto zdrojů.

 

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Ekologické stavění“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube