Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak získat dotaci na koupi ekologického kotle?

Revidováno: 30. 4. 2009 (původní text: 10. 2. 2008)

Dobrý den,
doslechl jsem se o možnosti dotací na zakoupení ekologického kotle. Proto Vás prosím o upřesnění podmínek a způsob podání žádosti. Předem děkuji!

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Dobrý den,

podporu pro fyzické osoby na kotle na biomasu je možné získat přes Státní fond životního prostředí. Od dubna 2009 běží pod Státním fondem životního prostředí velký program Zelená úsporám, zaměřený nejen na dotace na kotle, ale i rekonstrukce domů a výstavbu nových pasivních domů.

Pro výměnu kotlů je určena oblast C: Využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody. Dotaci lze získat pro rodinný i bytový dům, a to včetně panelového. Podpory se může dočkat žadatel, který se rozhodne vyměnit neekologický zdroj vytápění na tuhá, nebo kapalná fosilní paliva nebo elektrické vytápění za některý z podporovaných nízkoemisních zdrojů vytápění - kotel na biomasu či účinná tepelná čerpadla. V případě novostaveb může žadatel získat dotaci na instalaci některého z těchto zdrojů.

 

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Ekologické stavění Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 425. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 25. 1. 2023