Otázky a odpovědi z ekologické poradny
Ekologická poradna Veronica radí

Nachází se tu otázky a odpovědi na nej­různější ekolo­gická témata. Pro snažší orientaci jsou zařa­zeny do kategorií.

Vyberte kategorii

Výběr dle klíčových slov

Dotaz: Jaký je princip odrazných fólií za radiátor?

Kategorie: Energie

Dobrý den, v jednom letáku distribuovaném hnutím Greenpeace se píše o "termoodrazivých fóliích", které mohou v domácnosti uspořit teplo, pokud se instalují za tělesa ústředního topení - úspora je sice jen malá, ale aspoň něco. Můžete mi sdělit váš názor na funkčnost těchto fólií a poradit, která z fólií je kvalitní a kde by se případně dala sehnat? Děkuji.
10. 10. 2007
Pěkný den z Veroniky,

odrazné fólie za radiátorem opravdu fungují, udává se úspora v řádu 10%. Princip je takový, že radiátor září (tepelně) na všechny strany a teplo, které míří ven do zdi, folii odrážíme zpět do místnosti. Folie musí být čistě hliníková, nebarvená, nepokovená. Prodává se nalepena na tenké plastové vrstvě (ta plastová vrstva by neměla by být z polystyrenu, který není dobré vystavovat teplotám nad 70 stupňů). Plastová vrstva je tam pro lepší manipulaci. Prodává se v různých malých a velkých hobby marketech - ptejte se např. po „tepelně-izolační fólii“.
Úplně stejně fungují (naopak) proti letnímu přehřívání hliníkové rolety či žaluzie v oknech, ale opět hliník musí být nepokovený, viz náš text přehřívání.

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Energie“

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 1. 4. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube