Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jaký je princip odrazných fólií za radiátor?

10. 10. 2007
Dobrý den, v jednom letáku distribuovaném hnutím Greenpeace se píše o "termoodrazivých fóliích", které mohou v domácnosti uspořit teplo, pokud se instalují za tělesa ústředního topení - úspora je sice jen malá, ale aspoň něco. Můžete mi sdělit váš názor na funkčnost těchto fólií a poradit, která z fólií je kvalitní a kde by se případně dala sehnat? Děkuji.
Doporučení Ekologické poradny Veronica
Pěkný den z Veroniky,

odrazné fólie za radiátorem opravdu fungují, udává se úspora v řádu 10%. Princip je takový, že radiátor září (tepelně) na všechny strany a teplo, které míří ven do zdi, folii odrážíme zpět do místnosti. Folie musí být čistě hliníková, nebarvená, nepokovená. Prodává se nalepena na tenké plastové vrstvě (ta plastová vrstva by neměla by být z polystyrenu, který není dobré vystavovat teplotám nad 70 stupňů). Plastová vrstva je tam pro lepší manipulaci. Prodává se v různých malých a velkých hobby marketech - ptejte se např. po „tepelně-izolační fólii“.
Úplně stejně fungují (naopak) proti letnímu přehřívání hliníkové rolety či žaluzie v oknech, ale opět hliník musí být nepokovený, viz náš text přehřívání.

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Energie Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024