Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak se zbavit akátů za naším plotem a zajistit za ně náhradu?

Kategorie: Rostliny

Dobrý den, prosím vás o radu jak postupovat s tímto problémem. Naše zahrada sousedí s obecním pozemkem, na kterém jako náletová dřevina, v těsné blízkosti našeho plotu, rostou tři stromy akátu (výška asi 5m, průměr kmene 10-15 cm). Koruny stromů se svou velkou částí rozprostírají nad mladými ovocnými stromy, které jsme v zahradě vysadily a koruny těchto stromů "uhýbají" a deformují se. Chtěli bychom se zachovat ekologicky už proto, že v naší městské části je zeleně velmi málo. Chtěli bychom za odstranění problémových akátů nabídnout na vlastní náklady výsadbu jiných stromů na místě, které nám bude určeno. Nevíme však jak postupovat a proto se obracíme na Vás, jako ekoodborníky s žádostí o radu. Děkuji za odpověď.
10. 4. 2007

Dobrý den!

Kácení stromů je možné po vydání rozhodnutí o kácení - vydává městským úřad. Žádost o vydání rozhodnutí podává vlastník pozemku na příslušném městském úřadě a může tak učinit na podnět někoho jiného. Vydání rozhodnutí o kácení stromů je nutné u stromů větších rozměrů (obvod kmene nad 80 cm ve výšce 130cm). U menších stromů stačí - pokud se nacházejí na městském pozemku – vydání oznámení o kácení stromů, které vydá příslušný odbor úřadu městské části (odbor životního prostředí). Je na Vás, domluvit se s úřadem, jak postupovat. Popište mu situaci a domluvte se případně na náhradní výsadbě. Zdravím vás za Ekologickou poradnu Veronica!

Autor: Zita Zapadlová
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Rostliny“

Celkový počet odpovězených dotazů 403. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 11. 10. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube