Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak se zbavit akátů za naším plotem a zajistit za ně náhradu?

10. 4. 2007
Dobrý den, prosím vás o radu jak postupovat s tímto problémem. Naše zahrada sousedí s obecním pozemkem, na kterém jako náletová dřevina, v těsné blízkosti našeho plotu, rostou tři stromy akátu (výška asi 5m, průměr kmene 10-15 cm). Koruny stromů se svou velkou částí rozprostírají nad mladými ovocnými stromy, které jsme v zahradě vysadily a koruny těchto stromů "uhýbají" a deformují se. Chtěli bychom se zachovat ekologicky už proto, že v naší městské části je zeleně velmi málo. Chtěli bychom za odstranění problémových akátů nabídnout na vlastní náklady výsadbu jiných stromů na místě, které nám bude určeno. Nevíme však jak postupovat a proto se obracíme na Vás, jako ekoodborníky s žádostí o radu. Děkuji za odpověď.
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Dobrý den!

Kácení stromů je možné po vydání rozhodnutí o kácení - vydává městským úřad. Žádost o vydání rozhodnutí podává vlastník pozemku na příslušném městském úřadě a může tak učinit na podnět někoho jiného. Vydání rozhodnutí o kácení stromů je nutné u stromů větších rozměrů (obvod kmene nad 80 cm ve výšce 130cm). U menších stromů stačí - pokud se nacházejí na městském pozemku – vydání oznámení o kácení stromů, které vydá příslušný odbor úřadu městské části (odbor životního prostředí). Je na Vás, domluvit se s úřadem, jak postupovat. Popište mu situaci a domluvte se případně na náhradní výsadbě. Zdravím vás za Ekologickou poradnu Veronica!

Autor: Zita Zapadlová; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Rostliny, zeleň Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024