Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Kde lze sehnat balíky slámy pro zateplení domu a kolik stojí?

17. 10. 2006
Plánujeme zateplit dům. Velmi nás zaujalo zateplování pomocí balíků slámy, bohužel jsem nikde nevypátrala, kde se prodávají, kolik stojí a další podrobnější informace týkající se jejich použití.
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Balíky slámy se shánějí poměrně obtížně. Je zapotřebí kontaktovat nejlépe více zemědělců v okolí, zjistit, který dělá jaké balíky a z jaké slámy. Optimální rozměr na zateplení je cca 40/50/70 cm, ale lze použít i jiné rozměry. Sláma musí být suchá (balíky nesmí být vlhké při ponoření ruky dovnitř balíku), dobře vymlácená (bez zrní), balíkovaná co nejčerstvější (hned po žni). Balíky také nesmí zapáchat hnilobou a musí být jasně žluté (mohou mít však trošku příměsi podkosu). Hustota balíků (resp. měrná hmotnost) nesmí být nižší než 85, lépe 90 kg/kubík.

Cena balíků se různí. Pohybuje se od nuly (pouze dovoz) po 12 Kč za jeden balík (to je zejména pokud kupujete již uskladněné balíky). Běžně je to okolo 10 Kč za balík včetně dovozu. Způsobů jak zateplovat pomocí balíků je více. Popis jedné varianty zateplení je uveden v odpovědi "Jak správně zateplit dům slámou".

 

Autor: Ludvík Trnka; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Ekologické stavění Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 425. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 25. 1. 2023