Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Cehnice

Mapa přírodních zahrad

Přírodní zahrada vznikala od r. 2015. Zahrada je součástí objektu školní vývařovny. Její vznik procházel postupným vývojem, kdy byly přikoupeny ještě další pozemky a došlo k jejímu fyzickému propojení s prostorem u základní a mateřské školy.

Obec Cehnice společně s vedením školy chápou význam environmentální výchovy směřující k souladu člověka s přírodou a s životním prostředím. Škola se snaží vést žáky k pocitu zodpovědnosti za chování společnosti, ale především za své vlastní. V rámci přírodovědných předmětů, ale i v rámci různých projektů, do kterých se škola zapojuje, se žáci snaží pochopit základy propojení přírodních, ekonomických a společenských předmětů a učí se tak pod odborným vedením ochraně životního prostředí. Zahrada je vybavena různorodými výukovými prvky a také díky citlivé výsadbě rostlin došlo k podpoře diverzity biotopů, které napomáhají k jejímu celoročnímu využití pro školní děti ve věku od 3 do 15-ti let. Zahrada je po celý rok volně přístupná i pro veřejnost.

Typ zahradyneznámý
AdresaCehnice 126, 387 52 Cehnice, p.č. 860/21, 860/22, 860/67, Cehnice
Jihočeský kraj
Kontaktní osobaHelena Sosnová
Kontaktní telefon724182251
E-mailu@cehnice.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°12′56,9″ s. š., 14°1′25,5″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°12'56.9"N, 14°1'25.5"E
Přibližná nadmořská výška440 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024