Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Permafood

Mapa přírodních zahrad

Zahrada je zaměřena hlavně na potravinovou soběstačnost, což kdysi bylo na vsi samozřejmostí. Je dávnou venkovskou zahradou, plná užitkových rostlin a tisícem míst a zákoutí, kde může vegetovat nespočet živočišných i rostlinných pomocníků. Je rozdělena na předzahrádku, dvůr s přilehlým sadem, užitkovou zahradu, louku s novým sadem a pospojena divočinou. Při pěstování jsou využívány prvky permakultury. Veškerý odpadní organický materiál je základem kvalitního kompostu. Nachází se zde starý ovocných sad i sad nově vznikající, keře s bobulovinami a políčko s množstvím vyvýšených záhonů s pestrou paletou zeleniny od jara až do pozdní zimy. Nechybí zde ani množství klasických květin našich prababiček, bylinková spirála a skleník. Je to místo k setkávání a výměně zkušeností. Na zahradě o celkové rozloze přes 1ha je k vidění i rozmanitá louka, která je šetrně využívána k výrobě sena pro hospodářská zvířata. Kolem pozemku samovolně vzniká živý plot z keřů a listnatých stromů.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaSkály 36, Skály
Jihočeský kraj
Kontaktní osobaMartina Vávrová
Kontaktní telefon603 913 199
E-mailblack.mary@tiscali.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°10′55,7″ s. š., 13°59′40,1″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°10'55.7"N, 13°59'40.1"E
Přibližná nadmořská výška500 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 516. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 7. 11. 2023