Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada ZŠ Želiv

Mapa přírodních zahrad

Málo využívaná školní zahrada byla upravena na základě projektu zahradního architekta. Samotná realizace začala na jaře roku 2013 a všechny úpravy zahrady včetně výsadby rostlin prováděli pod vedením zkušených odborníků samotní žáci školy společně s učiteli a dobrovolníky z řad veřejnosti. Postupně se tak žáci naučili přímo v praxi, jak správně vybudovat zahradní jezírko, jak založit skalku a bylinkovou spirálu, tvořit vysoké záhony, postavit živé vrbové stavby, jak správně pečovat v zahradě o rostliny i živočichy a mnoho dalších zajímavých věcí. V nově upravené školní zahradě se díky tomu nyní nachází ovocný sad, živý plot z divoce rostoucích keřů, skalka, bylinková spirála, vysoké zeleninové záhony, arboretum, kvetoucí letničky i trvalky, zahradní jezírko, zahradní potůček, domečky pro zvířecí pomocníky, záhony jarních cibulovin, bobulovité i kvetoucí keře, informační tabule a popisky rostlin, živé vrbové stavby, kompost atd. Postupně tak vznikla zahrada, ve které najdou žáci místo nejen k pozorování, poznávání a učení se přírodním procesům, ale také místo k relaxaci a setkávání. Zahrada je neustále vylepšována a v rámci možností i rozšiřována. Zahrada je otevřená veřejnosti a všichni zájemci o prohlídku této ukázkové zahrady jsou zde vítáni!

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaŽeliv 220, Želiv
Kraj Vysočina
Kontaktní osobaJaromír Cihlář
Kontaktní telefon+420 724 522 541
E-mailzszeliv@seznam.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°31′34,8″ s. š., 15°13′27,1″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°31'34.8"N, 15°13'27.1"E
Přibližná nadmořská výška430 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Přírodní zahrada U Lokýtků, Děkanovice (12 km)

Fotografie objektu

Fořtova zahrádka, Eš – ukázková přírodní zahrada (19 km)

Logo přírodní zahrady

Na Dlani, Dušejov – ukázková přírodní zahrada (20 km)

Logo přírodní zahrady

Ukázková přírodní zahrada - Fexovi, Horní Cerekev (20 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024