Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Na Dlani

Mapa přírodních zahrad

Malá rodinná zahrada vesnického rázu je charakteristická snahou o vytvoření prostoru, kde se budou dobře cítit lidé, rostliny, ale i zvířata, a to nejen ta divoká, ale i domácí. Volně se tu pohybují slepice, indičtí běžci, morčata, králíci a kočky. Ledacos je proto okousáno a rozhrabáno, ale onacos zase díky roztroušeným bobkům o to víc roste a kvete. Tato zahrada je o hledání kompromisů, je živá, barevná a poskytující stále nová lákadla k pozorování. Plocha je poměrně hustě osázená (zeleninové záhony, ovocné stromy, jedlé keře, trvalkové a bylinkové záhony a výsadba původních druhů dřevin). Typické pro tuto zahradu je i množství ručně vyrobených drobností poskytující krásu i užitek (krmítka, domečky pro zvířecí pomocníky, keramické doplňky, závěsy na větve, apod.). Inspiraci lze nalézt i v různých předmětech z dob našich babiček, kterým majitelé hledají nové způsoby využití (osázené nádoby, zátiší, dekorace,…). Zahrada je nejhezčí od dubna do července.

Vstupné 50 Kč (děti do 15 let zdarma); možnost prohlídky v AJ a NJ – výše odměny dle uvážení návštěvníka; v zahradě se pohybují drobná domácí zvířata, vstup psů pouze na vodítku.

Herní kout pro děti (pískoviště, vyvýšený domeček, skluzavka, houpačky).

Možnost nákupu drobných dekorativních a užitkových předmětů. Drobné občerstvení, možnost posezení a odpočinku jsou samozřejmostí.

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaDušejov 160, Dušejov
Kraj Vysočina
Kontaktní osobaIva a Radek Musilovi
Kontaktní telefon605 127 218
E-mailmusilova-iva@seznam.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°24′31,4″ s. š., 15°25′57,8″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°24'31.4"N, 15°25'57.8"E
Přibližná nadmořská výška610 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024