Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Fořtova zahrádka

Mapa přírodních zahrad

Hlavní ideou naší zahrady je odlišný charakter částí zahrady podle orientace na světové strany – najdete tu tedy skoro vše – od mokřadu až po takřka formální vesnickou babiččinu zahrádku plnou bylinek. Jižní strana se vstupem je formálně uspořádaná, převážně okrasná (trvalky a růže), doplněná ovocnými stromy a keři; západní poskytuje prostor bylinkovým záhonům s menším posezení pro podvečerní slunce, nad strouhou břehový porost z trvalek. Severní část je místo provozních funkcí (kůlna, kompost), ale také místem pro rostliny, které mají rádi stín a vlhko (kapradiny, divoký česnek). Východní část zahrady má volnější pojetí poskytující propojení s krajinou. Hlavním prvkem této části zahrady je POTAGER. Tento způsob pěstování neodděluje okrasné rostliny od těch produkčních, ba právě naopak: snaží se je harmonicky propojit do jednoho celku. Tímto způsobem se nám daří permakulturně vytvářet prostor až pro 20 druhu zeleniny, kde mezi okurkami rostou cínie a u pažitky třeba anglické růže.

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaEš 39, Eš
Kraj Vysočina
Kontaktní osobaBc. Zuzana Blackburn
Kontaktní telefon735 775 603
E-mailzuzana.blackburn@outlook.com

Souřadnice49°26′7,1″ s. š., 15°0′7,7″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°26'7.1"N, 15°0'7.7"E
Přibližná nadmořská výška550 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024