Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada Království paní Přírody

Mapa přírodních zahrad

V zahradě, na jejíž realizaci v roce 2014 se nadšeně podílely i děti, se nachází několik herních a poznávacích prvků: bylinková spirála, broukoviště Brouka Pytlíka, Rákosníčkův vrbový domeček, nektarová čerpací stanice motýla Emanuela, kompostér žížaly Jůlinky, zobací záhonek, ještěrkoviště, divoký koutek paní Přírody, sáňkovací kopec, kuchyňka pana Vařečky, kompasové stromy, hmyzí hotel. Většina z těchto koutků má název některé z pohádkových postaviček, a tak se tu děti mohou cítit opravdu jako v pohádce – veselé, šťastné, spokojené. Příroda dostala vybudováním přírodní zahrady v mateřské škole své místo a děti se ji tak učí vnímat jako něco cenného, co si zaslouží péči a ochranu.

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaHusova, Jaroměřice nad Rokytnou
Kraj Vysočina
Kontaktní osobaVeronika Šabatková
Kontaktní telefon734 171 099
E-mailms@ms-jaromerice.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°5′41,9″ s. š., 15°53′18,3″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°5'41.9"N, 15°53'18.3"E
Přibližná nadmořská výška430 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024