Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada – Přírodní učebna ZŠ Myslibořice

Mapa přírodních zahrad

Ukázková školní zahrada vznikla přeměnou starého zanedbaného školního dvora. Nápad na jeho přeměnu vznikl v roce 2003. Stotisícová podpora z Nadace ČEZ napomohla nejprve k výstavbě „zelené třídy“, což je zpevněná plocha zastřešená pergolou a s lavicemi pro žáky. Podoba zahrady – přírodní učebny vznikala postupně. Inspirace byla sbírána na různých exkurzích po přírodních a školních zahradách. Stejně tak je zahrada budována postupně za účasti dětí, zaměstnanců školy, rodičů a dalších dobrovolníků. Dnes zde můžete vidět různé biotopy jako je rybníček, na kterém jeden rok zahnízdila divoká kachna, biotop louky, suché zídky či kompostu. Nechybí bylinková zahrádka, záhonky pro pěstování zeleniny a ukázek obilnin, květinové záhonky, rostliny a keře s jedlými plody, ale také meteostanice. K poznávání nerostů slouží geokoutek, zajímavá je chůze po hmatové stezce. Nově mohou žáci a návštěvníci posedět v koloseu (kamenném amfiteátru s možností ohniště uprostřed) nebo se pokochat krásou růžového a vrbového zákoutí.

Časem se školní dvůr proměnil v učebnu, která slouží pro výuku mnoha vyučovacím předmětům. Přírodní učebna je součástí celého areálu kolem školy s naučnou stezkou prochází i budovou školy.

Otevírací doba: Pondělí – pátek od 8:00 do 15:00 nebo jindy po předchozí domluvě

Návštěvu této Ukázkové školní zahrady doporučujeme zejména pedagogům.

Kontaktní osoba: Mgr. Libuše Davidová - ZŠ a MŠ Myslibořice

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaMyslibořice 170, Myslibořice
Kraj Vysočina
Kontaktní telefon+420 731 507 690
E-mailreditel@zsmysliborice.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°6′1,5″ s. š., 15°58′50,0″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°6'1.5"N, 15°58'50.0"E
Přibližná nadmořská výška490 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024