Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada u areálu firmy Litobal

Mapa přírodních zahrad

Zahrada byla od počátku koncipována jako přírodní, jsou zde zastoupeny okrasné druhy stromů, keřů i trvalek. Svah je zpevněn skládanou suchou zídkou, která se stala domovem pro drobné živočichy. Na ní byly vysázeny půdokryvné růže a za nimi je keřové patro z domácích dřevin jako je dřín, klokoč, líska, muchovník, kalina, atd. V zahradě rostou i jedlé dřeviny, jako je rybíz, angrešt, arónie, kdoule a kanadské borůvky (vysazované do kompostu z místní kompostárny) doplněné o  stromy: hrušně, švestky, meruňky, moruši, jedlé jeřáby, oskeruši a jabloně. Vše, co na zahradě roste, je k dispozici pro zaměstnance firmy i všechny kolemjdoucí. Když úrodu nesklidí nikdo z lidí, příroda a živočichové si s ní poradí.

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaLažínky 70, Moravské Budějovice
Kraj Vysočina
Kontaktní telefon+420 602769029
E-mailing.smola@tiscali.cz

Souřadnice49°2′7,0″ s. š., 15°49′44,2″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°2'7.0"N, 15°49'44.2"E
Přibližná nadmořská výška430 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024