Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Nevyžádané letáky ve schránce

25. 11. 2005

Zajímalo by mne, kde zjistím, která rozesílací firma šíří v naší městské části letáky - ačkoliv máme na schránce upozornění, že nechceme letáky, opakovaně je odtud vybíráme. Máme se obrátit na Českou poštu nebo na úřad městské části?

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Dobrý den,
domnívám se, že nejlepší bude se obrátit na krajský živnostenský úřad inzerenta. Živnostenský úřad postihuje případy porušení zákona o regulaci reklamy (č. 40/1995 Sb.), včetně případů, kdy je spotřebitel obtěžován reklamou vhazovanou do schránky i přes svůj výslovný nesouhlas. Distributora letáků by živnostenský úřad zjišťoval v rámci správního řízení.

Autor: Klára Přikrylová; Sdružení ochrany spotřebitelů

Další dotazy z kategorie: Ostatní Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024