Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Klamání spotřebitele

9. 11. 2005
Prodávající uvedl nepravdivé údaje o sporáku, který jsme si s manželem koupili. Za těchto podmínek o něj již nemáme zájem. Jenže v obchodě se s námi nechtějí bavit a říkají, že jsme si přístroj vybrali sami. Co máme dělat?
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Vaše situace je poměrně složitá, nicméně ne neřešitelná. Podle zákona je zakázáno klamat spotřebitele, a to jak reklamou, na obalech výrobků či ústně přímo při prodeji. Nesmí být podávány nepravdivé, nedoložené, neúplné, nepřesné, nejasné a dvojsmyslné či přehnané údaje. Není také možné zamlčet údaje o skutečných vlastnostech výrobku. Pokud někdo tato pravidla porušuje, je možné se obrátit na Českou obchodní inspekci. Tato organizace může prodávajícímu uložit pokutu až do výše 10 000 000,- Kč. Kontakty na oblastní inspektoráty naleznete na www.coi.cz.

Autor: Radka Jarušková; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Ostatní Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024