Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Je zakázáno nosit mysliveckou uniformu, i když nejsem myslivec?

Kategorie: Ostatní

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o stanovisko a sdělení k následujícímu dotazu: Upravuje, nebo zakazuje některá právní norma nošení zeleného mysliveckého šatu-uniformy - i když nejsem členem žádného mysliveckého sdružení?

7. 1. 2014

Dobrý den z Ekologické poradny Veronica,
zákon o myslivosti č.499/2001 Sb., se regulací odívání nezabývá a ani nenastavuje žádné sankce za jeho použití. Dříve měli zaměstnanci státního lesního hospodářství povinnost nosit jednotné stejnokroje, v současnosti je u nás myslivecká spolková uniforma pouze doporučena.
Podobu mysliveckého stejnokroje si určuje každé myslivecké sdružení zvlášť ve svých stanovách. Stejnokroj dle vzoru určitého sdružení mají právo nosit pouze jeho členové.  Rozpoznávacím doplňkem – kromě celkového vzhledu uniformy – je členský odznak, který určuje příslušnost k mysliveckému sdružení. Povinnost členů nosit mysliveckou uniformu platí pouze při zvláštních příležitostech.
Z výše uvedeného vyplývá, že můžete nosit zelený myslivecký oděv, i když nejste členem mysliveckého sdružení. Ovšem v případě, že byste se šel projít do lesa v době lovů, může se stát, že po Vás bude myslivecká stráž požadovat lovecký průkaz.

Autor(ka): Jiřina Holubová
Ekologický institut Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Ostatní“

Celkový počet odpovězených dotazů 404. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 2. 12. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube