Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Co je menstruační kalíšek?

12. 4. 2011

Co je menstruační kalíšek a je skutečně ekologický?

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Menstruační kalíšek, jinými slovy také menstruační pohárek, představuje alternativní dámskou hygienickou pomůcku, která je téměř bezodpadovou konkurencí klasických dámských hygienických prostředků jako jsou vložky nebo tampóny. Jedná se o malou nádobku z chirurgického silikonu, která má skutečně kalíškovitý tvar. Na konci je ukončena malou stopkou, někdy i ouškem či kuličkou, jež slouží k manipulaci s kalíškem. Prodává se v široké škále tvarů i barevností, přičemž základní typy velikosti kalíšku jsou velikost předporodní a poporodní, mnohdy označována jako velikost B a A.

Životnost kalíšku je až několik let a jeho pořizovací cena je v porovnání s každo měsíční koupí vložek či tampónů nesrovnatelná. Šetří tak životní prostředí, ale i naše kapsy. Jeho údržba je nekomplikovaná a šetrná, postačí voda. V průběhu cyklu se kalíšek oplachuje čistou vodou, mezi cykly je dobré ho na několik minut vyvařit a zajistit tak jeho sterilnost pro další použití. Kalíšek nemá žádná uživatelská omezení, lze ho používat při sportu i během noci.

Kalíšek coby alternativní dámskou hygienickou pomůcku je možné také prokonzultovat v poradně jako jedno z poradenských témat týkajících se ekologicky šetrného způsobu života.

Autor: Lucie Čáslavová; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Domácnost, nakupování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024