Otázky a odpovědi z ekologické poradny
Ekologická poradna Veronica radí

Nachází se tu otázky a odpovědi na nej­různější ekolo­gická témata. Pro snažší orientaci jsou zařa­zeny do kategorií.

Vyberte kategorii

Výběr dle klíčových slov

Dotaz: Jak zjistit ekologická rizika (záplavy, znečištění, hluk) na určitém pozemku?

Kategorie: Škodliviny v životním prostředí

Zajímalo by mě, zda existuje mapa zátopových oblastí v ČR, kterou bych mohl použít, pokud chci koupit pozemek. Případně jak zjistím, jaká jsou další environmentální rizika na daném pozemku (znečištění, emise, hluk).
8. 2. 2010

Mapu zátopových oblastí v ČR najdete ji na webu voda.cenia.cz - informační systém provozuje agentura Cenia pod Ministerstvem životního prostředí. Pak stačí kliknout v záhlaví na Evidence ISVS a z nabídky vybrat záplavová území. Zobrazí se mapový portál, na kterém můžete vyhledávat oblasti kliknutím a symbolem přibližovací lupy, vpravo v kolonce si pak nastavit Q5, Q20 nebo Q100 - vodu pětiletou, dvacetiletou a stoletou. Mapa je poměrně podrobná, až k jednotlivým parcelám, jenom se pomalu načítá.

Spoustu dalších užitečných informací vám poskytne geoportal.cenia.cz, kde je možné vyhledávat podle množství tématických úloh - hlukové mapy, staré ekologické zátěže, vegetační pokryv a typy krajiny, integrovaný registr znečišťování apod.

Autor: Veronika Frélichová

Všechny dotazy v kategorii „Škodliviny v životním prostředí“

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 1. 4. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube