Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak zjistit ekologická rizika (záplavy, znečištění, hluk) na určitém pozemku?

Kategorie: Škodliviny v životním prostředí

Zajímalo by mě, zda existuje mapa zátopových oblastí v ČR, kterou bych mohl použít, pokud chci koupit pozemek. Případně jak zjistím, jaká jsou další environmentální rizika na daném pozemku (znečištění, emise, hluk).
8. 2. 2010

Mapu zátopových oblastí v ČR najdete ji na webu voda.cenia.cz - informační systém provozuje agentura Cenia pod Ministerstvem životního prostředí. Pak stačí kliknout v záhlaví na Evidence ISVS a z nabídky vybrat záplavová území. Zobrazí se mapový portál, na kterém můžete vyhledávat oblasti kliknutím a symbolem přibližovací lupy, vpravo v kolonce si pak nastavit Q5, Q20 nebo Q100 - vodu pětiletou, dvacetiletou a stoletou. Mapa je poměrně podrobná, až k jednotlivým parcelám, jenom se pomalu načítá.

Spoustu dalších užitečných informací vám poskytne geoportal.cenia.cz, kde je možné vyhledávat podle množství tématických úloh - hlukové mapy, staré ekologické zátěže, vegetační pokryv a typy krajiny, integrovaný registr znečišťování apod.

Autor: Veronika Frélichová

Všechny dotazy v kategorii „Škodliviny v životním prostředí“

Celkový počet odpovězených dotazů 403. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 11. 10. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube