Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Kde najít odborníky na posouzení stavu životního prostředí?

Kategorie: Ochrana přírody a krajiny

Dobrý den,

- chtěli bychom si nechat vypracovat posudek na strom, který má být v naší obci skácen. Myslíme si, že důvody nejsou dostatečné a strom je zdravotně v pořádku/chceme vyčíslit jeho finanční hodnotu.

-  chtěli bychom si nechat zpracovat biologické hodnocení území u naší obce, kde je záměrem zahájit těžbu štěrku. Jak zjistit, zda zde žijí např. chránění živočichové nebo rostliny?

 
27. 1. 2010
Seznam znalců v různých oborech, tedy také v ochraně přírody, najdete v katalogu na oficiálním serveru českého soudnictví zde. Je zde možné vyhledávat osoby podle krajů a oborů, tedy zvolit ochrana přírody a pak si u zobrazených jmen otevřít podrobnější informace a vyhledat si tak specializace znalců. Soudní znalci jsou oprávněni podle zákona č. 36/1967 Sb. vypracovat znalecký posudek.  
Autor: Veronika Frélichová

Všechny dotazy v kategorii „Ochrana přírody a krajiny“

Celkový počet odpovězených dotazů 403. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 19. 11. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube