Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak odstranit mech ekologicky?

5. 9. 2008

Dobrý den,

mám eternitovou střechu a na ní mi roste mech. Potřeboval bych ho odstranit, ale nechci uškodit životnímu prostředí. Poraďte mi prosím nějaký přípravek, který by mi pomohl? Pokrývač mi nabídl přípravek Mech-stop. Jaké je jeho nebezpečí? Děkuji za odpověď. S pozdravem Josef Fořt

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Dobrý den,

přípravek Mech-stop, který udáváte, sice velice účinně likviduje mechy, ale je složen ze síranu amonného, síranu železitého - heptahydrát. Tyto látky mají nepříznivé fyzikálně-chemické účinky na zdraví a životní prostředí. Mohou ohrozit zdraví při požití, nadýchání a styku s pokožkou a sliznicemi. Dráždí oči, dýchací orgány, pokožku a sliznice. Při delší expozici může způsobit jejich poškození. Při předávkování přípravku může dojít k ohrožení kvality zdrojů podzemních a povrchových vod.

Proto bych vám doporučovala zvolit variantu mechanického odstranění mechu ze střechy. Je to také velice účinný způsob a navíc tím nezatížíte životní prostředí. Přeji Vám mnoho úspěchů. S pozdravem

Autor: Hana Zuchnická; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Ekologické stavění Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 425. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 25. 1. 2023