Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak odstranit mech ekologicky?

Kategorie: Ekologické stavění

Dobrý den,

mám eternitovou střechu a na ní mi roste mech. Potřeboval bych ho odstranit, ale nechci uškodit životnímu prostředí. Poraďte mi prosím nějaký přípravek, který by mi pomohl? Pokrývač mi nabídl přípravek Mech-stop. Jaké je jeho nebezpečí? Děkuji za odpověď. S pozdravem Josef Fořt

5. 9. 2008

Dobrý den,

přípravek Mech-stop, který udáváte, sice velice účinně likviduje mechy, ale je složen ze síranu amonného, síranu železitého - heptahydrát. Tyto látky mají nepříznivé fyzikálně-chemické účinky na zdraví a životní prostředí. Mohou ohrozit zdraví při požití, nadýchání a styku s pokožkou a sliznicemi. Dráždí oči, dýchací orgány, pokožku a sliznice. Při delší expozici může způsobit jejich poškození. Při předávkování přípravku může dojít k ohrožení kvality zdrojů podzemních a povrchových vod.

Proto bych vám doporučovala zvolit variantu mechanického odstranění mechu ze střechy. Je to také velice účinný způsob a navíc tím nezatížíte životní prostředí. Přeji Vám mnoho úspěchů. S pozdravem

Autor: Hana Zuchnická

Všechny dotazy v kategorii „Ekologické stavění“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube