Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Založení květinové louky na zahradě

13. 6. 2008
Chci na vlastní zahradě založit květinovou louku, koupila jsem semena a teď musím podle návodu strhnout stávající travní drn a vyhubit plevely.

Jelikož se jedná o vědší kus pozemku mechanicky to bude velmi náročné, prosím poraďte mi šetrný prostředek, kterým bych ten drn odstranila a nemusela ho seškrabovat?
Doporučení Ekologické poradny Veronica
Já bych to řešila kartonem a louku bych zakládala postupně, napřed zakryla pruhy nebo kola (mokrý karton, na to zemina (kompost). Pod kartonem drn zetleje. Odtud bych nechala semena šířit. Zbylou část bych sekala, abych co nejvíc potlačila konkurenční druhy. Pokud ale očekáváte nějaký přípravek, kterým by jste vše postříkala ... to Vám neporadím. Kartonování a navážení nějaké zeminy je u velkého pozemku příliš pracné, ne-li nemožné, asi by bylo jednodušší nechat si pruh zorat a povláčet, ale to je v podstatě odstranění drnu, kterému jste se chtěla vyhnout.

Autor: Helena Vlašínová; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Zahrady a zemědělství Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 419. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz

1986-2021: 35 let práce pro ochranu přírody a krajiny

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 9. 2021