Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Založení květinové louky na zahradě

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Chci na vlastní zahradě založit květinovou louku, koupila jsem semena a teď musím podle návodu strhnout stávající travní drn a vyhubit plevely.

Jelikož se jedná o vědší kus pozemku mechanicky to bude velmi náročné, prosím poraďte mi šetrný prostředek, kterým bych ten drn odstranila a nemusela ho seškrabovat?
13. 6. 2008
Já bych to řešila kartonem a louku bych zakládala postupně, napřed zakryla pruhy nebo kola (mokrý karton, na to zemina (kompost). Pod kartonem drn zetleje. Odtud bych nechala semena šířit. Zbylou část bych sekala, abych co nejvíc potlačila konkurenční druhy. Pokud ale očekáváte nějaký přípravek, kterým by jste vše postříkala ... to Vám neporadím. Kartonování a navážení nějaké zeminy je u velkého pozemku příliš pracné, ne-li nemožné, asi by bylo jednodušší nechat si pruh zorat a povláčet, ale to je v podstatě odstranění drnu, kterému jste se chtěla vyhnout.
Autor: Helena Vlašínová
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube