Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Je město povinno na vlastní náklady čistit od psích výkalů zónu označenou jako

5. 6. 2008
Chtěl bych se zeptat, zda-li je město povinno na vlastní náklady čistit od psích výkalů zónu, kterou město označí jako " výběh psů". Mám takový výběh za domem a půl vesnice nám chodí za dům venčit psy. Tráva kolem cesty je tak plná výkalů. Je za to město odpovědné podle nějakého zákona třeba jednou měsíčně terén vyčistit vysavačem na výkaly?
Doporučení Ekologické poradny Veronica
V prvé řadě občané podle zákona c. 200/1990 Sb. o přestupcích musí po svých psech výkaly uklízet, jinak jim hrozí pokuta, kterou muže udělit strážník. Co se týče dalších opatření, je odpovědným orgánem obec. Mužete napsat stížnost, na kterou uředníci podle zákona musí odpovědět, či věc řešit na zasedání zastupitelstva, které je veřejné. Pokud obec nereaguje, myslím, že by bylo možné kontaktovat krajskou hygienickou stanici, kontakt: http://www.khsbrno.cz.

Autor: Radka Jarušková; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Živočichové Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024