Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Je město povinno na vlastní náklady čistit od psích výkalů zónu označenou jako

Kategorie: Živočichové

Chtěl bych se zeptat, zda-li je město povinno na vlastní náklady čistit od psích výkalů zónu, kterou město označí jako " výběh psů". Mám takový výběh za domem a půl vesnice nám chodí za dům venčit psy. Tráva kolem cesty je tak plná výkalů. Je za to město odpovědné podle nějakého zákona třeba jednou měsíčně terén vyčistit vysavačem na výkaly?
5. 6. 2008
V prvé řadě občané podle zákona c. 200/1990 Sb. o přestupcích musí po svých psech výkaly uklízet, jinak jim hrozí pokuta, kterou muže udělit strážník. Co se týče dalších opatření, je odpovědným orgánem obec. Mužete napsat stížnost, na kterou uředníci podle zákona musí odpovědět, či věc řešit na zasedání zastupitelstva, které je veřejné. Pokud obec nereaguje, myslím, že by bylo možné kontaktovat krajskou hygienickou stanici, kontakt: http://www.khsbrno.cz.
Autor: Radka Jarušková
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Živočichové“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube