Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Kde se dají sehnat ptačí budky?

Kategorie: Živočichové

Potřebovala bych vědět, jestli se dají někde v Brně sehnat ptačí budky. Doslechla jsem se, že nejvhodnější doba pro jejich vyvěšování je teď na podzim a vyrobit už ji pravděpodobně nestihnu.

Odpověď revidována: 3. 2. 2009 (původní odpověď: 28. 10. 2005)

Pokud sháníte ptačí budku, můžete se zeptat v prodejnách s chovatelskými potřebami, nebo si ji můžete koupit přímo u nás v Domě ochránců přírody na Panské 9. Budky, které prodáváme u nás, vznikly ve spolupráci s chráněnou dílnou z Uherského Hradiště. Tam, v rámci projektu zajištění práce pro zdravotně postižené spoluobčany, rozebírají staré, již vyřazené televizory a snaží se některé jejich součásti znovu využít a ostatní zlikvidovat z hlediska životního prostředí nejvhodnějším způsobem. A právě tam vznikla myšlenky vyrábět ptačí budky z jinak již neupotřebitelného materiálu - z nařezaných překližkových prkýnek, zbylých po demontáží televizorů. Takto vzniklé ptačí budky byly testovány, takže je ověřeno, že ptáci je dobře přijímají, že mají velikou životnost a odolnost proti povětrnostním vlivům. A jsou docela hezké.

V současné době prodáváme rehkovníky (pro rehky, lejsky a konipasy) a sýkorníky (pro sýkory, brhlíky a krutihlavy) a také velké budky pro výry. Můžeme ovšem vyrobit jakoukoliv budku (tyto nové budky jsou vyrobeny ve spolupráci s SOU Lomená v Brně-Komárově, materiálem je dřevěný odpad z dřevařské výroby a pískovaná lepenka).
Prodáváme také ptačí krmítka.

Autor: Vilém Řiháček

Všechny dotazy v kategorii „Živočichové“

Celkový počet odpovězených dotazů 404. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 2. 12. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube