Otázky a odpovědi z ekologické poradny
Ekologická poradna Veronica radí

Nachází se tu otázky a odpovědi na nej­různější ekolo­gická témata. Pro snažší orientaci jsou zařa­zeny do kategorií.

Vyberte kategorii

Výběr dle klíčových slov

Dotaz: Kde se dají sehnat ptačí budky?

Kategorie: Živočichové

Potřebovala bych vědět, jestli se dají někde v Brně sehnat ptačí budky. Doslechla jsem se, že nejvhodnější doba pro jejich vyvěšování je teď na podzim a vyrobit už ji pravděpodobně nestihnu.

Odpověď revidována: 3. 2. 2009 (původní odpověď: 28. 10. 2005)

Pokud sháníte ptačí budku, můžete se zeptat v prodejnách s chovatelskými potřebami, nebo si ji můžete koupit přímo u nás v Domě ochránců přírody na Panské 9. Budky, které prodáváme u nás, vznikly ve spolupráci s chráněnou dílnou z Uherského Hradiště. Tam, v rámci projektu zajištění práce pro zdravotně postižené spoluobčany, rozebírají staré, již vyřazené televizory a snaží se některé jejich součásti znovu využít a ostatní zlikvidovat z hlediska životního prostředí nejvhodnějším způsobem. A právě tam vznikla myšlenky vyrábět ptačí budky z jinak již neupotřebitelného materiálu - z nařezaných překližkových prkýnek, zbylých po demontáží televizorů. Takto vzniklé ptačí budky byly testovány, takže je ověřeno, že ptáci je dobře přijímají, že mají velikou životnost a odolnost proti povětrnostním vlivům. A jsou docela hezké.

V současné době prodáváme rehkovníky (pro rehky, lejsky a konipasy) a sýkorníky (pro sýkory, brhlíky a krutihlavy) a také velké budky pro výry. Můžeme ovšem vyrobit jakoukoliv budku (tyto nové budky jsou vyrobeny ve spolupráci s SOU Lomená v Brně-Komárově, materiálem je dřevěný odpad z dřevařské výroby a pískovaná lepenka).
Prodáváme také ptačí krmítka.

Autor: Vilém Řiháček

Všechny dotazy v kategorii „Živočichové“

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 1. 4. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube