Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Plánek na kořenovou čistítnu odpadních vod a její zimní funkčnost?

20. 3. 2008

Koupili jsme čarokrásný domek v lůně přírody s pramenem údajně léčivé vody Pod Kapličkou (CHKO Blanský Les). Chceme si zbudovat kořenovou čistírnu odpadních vod (KČOV), pročetl jsem různé weby, ale chtěl jsem se ještě poptat, na nějaký přesnější plánek, dle kterého bych budoval a dal jej stavebnímu úřadu. Dále bych se chtěl zeptat na zimní funkčnost KČOV.

Za případný návod či odkaz děkuji.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Vážený pane,

takto bez znalosti místních podmínek se na váš dotaz nedá odpovědět zasláním plánku: záleží na situaci pozemku, podloží, místě, kde chcete kořenovou čistírnu (KČOV) vystavět, znečištění, které máte "v plánu" do ČOV vypouštět, na tom, zda je blízkosti vodoteč, kam bude možné vyčištěnou odp. vodu vypouštět apod. Zároveň byste měl mít na stavbu čistírny stavební povolení, takže by bylo dobré zkontaktovat projektanta.

V roce 2007 jsme v našem vzdělávacím středisku pořádali seminář "Přírodní způsoby čištění odpadních vod u soukromých objektů". Prezentace z tohoto semináře a kontakty na konzultanty a projektanty najdete zde na našich stránkách: http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/voda/prezentace_Kucera.pdf
http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/voda/prezentace_SalekKriska.pdf
http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/voda/prezentace_Zakovi.pdf
http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/voda/prezentace_Hrncir.pdf

V roce 2007 vyšla kniha od pana Šálka a Tlapáka Přírodní způsoby čištění znečištěných povrchových a odpadních vod, kterou vydala Česká komora autorizovaných architektů a projektantů (Informační centrum ČKAIT, Praha, 2007, ISBN 80-86769-74-7). Mohl byste v ní také najít potřebné informace.

Autor: Věra Pospíšilíková; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Voda Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024