Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Plánek na kořenovou čistítnu odpadních vod a její zimní funkčnost?

Kategorie: Voda

Koupili jsme čarokrásný domek v lůně přírody s pramenem údajně léčivé vody Pod Kapličkou (CHKO Blanský Les). Chceme si zbudovat kořenovou čistírnu odpadních vod (KČOV), pročetl jsem různé weby, ale chtěl jsem se ještě poptat, na nějaký přesnější plánek, dle kterého bych budoval a dal jej stavebnímu úřadu. Dále bych se chtěl zeptat na zimní funkčnost KČOV.

Za případný návod či odkaz děkuji.

20. 3. 2008

Vážený pane,

takto bez znalosti místních podmínek se na váš dotaz nedá odpovědět zasláním plánku: záleží na situaci pozemku, podloží, místě, kde chcete kořenovou čistírnu (KČOV) vystavět, znečištění, které máte "v plánu" do ČOV vypouštět, na tom, zda je blízkosti vodoteč, kam bude možné vyčištěnou odp. vodu vypouštět apod. Zároveň byste měl mít na stavbu čistírny stavební povolení, takže by bylo dobré zkontaktovat projektanta.

V roce 2007 jsme v našem vzdělávacím středisku pořádali seminář "Přírodní způsoby čištění odpadních vod u soukromých objektů". Prezentace z tohoto semináře a kontakty na konzultanty a projektanty najdete zde na našich stránkách: http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/voda/prezentace_Kucera.pdf
http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/voda/prezentace_SalekKriska.pdf
http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/voda/prezentace_Zakovi.pdf
http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/voda/prezentace_Hrncir.pdf

V roce 2007 vyšla kniha od pana Šálka a Tlapáka Přírodní způsoby čištění znečištěných povrchových a odpadních vod, kterou vydala Česká komora autorizovaných architektů a projektantů (Informační centrum ČKAIT, Praha, 2007, ISBN 80-86769-74-7). Mohl byste v ní také najít potřebné informace.

Autor: Věra Pospíšilíková
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Voda“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube