Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak co nejlépe umístit hnízdní podložku pro čápy bílé?

Kategorie: Živočichové

Zdravím, potřebuji poradit ve věci hnízdní podložky pro čápy bílé. Lze takovou podložku umístit na strom a jak? A jak je ji potřeba nadále udržovat, aby ji například nepohltily větve rostoucího stromu. Máte s tím nějaké zkušenosti? Kde lze najít nějaký psaný a kresebný materiál?
11. 9. 2007
Podívejte se na stránky Veronica (www.veronica.cz - ochrana přírody/ohrožené druhy). Tam jsou plánky jak na betonový, tak na dřevěný sloup. Strom nedoporučuji. Je třeba mu buď surově uříznout korunu (nejméně v polovině) a tím ho naprosto zmrzačit a nebo nastane to co naznačujete - hnízdo přerostou větve a bude opuštěno. Doporučuji sloup vedle stromu - máme s tím dobrou zkušenost (36 realizací!)
Autor: Mojmír Vlašín

Všechny dotazy v kategorii „Živočichové“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube