Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak co nejlépe umístit hnízdní podložku pro čápy bílé?

11. 9. 2007
Zdravím, potřebuji poradit ve věci hnízdní podložky pro čápy bílé. Lze takovou podložku umístit na strom a jak? A jak je ji potřeba nadále udržovat, aby ji například nepohltily větve rostoucího stromu. Máte s tím nějaké zkušenosti? Kde lze najít nějaký psaný a kresebný materiál?
Doporučení Ekologické poradny Veronica
Podívejte se na stránky Veronica (www.veronica.cz - ochrana přírody/ohrožené druhy). Tam jsou plánky jak na betonový, tak na dřevěný sloup. Strom nedoporučuji. Je třeba mu buď surově uříznout korunu (nejméně v polovině) a tím ho naprosto zmrzačit a nebo nastane to co naznačujete - hnízdo přerostou větve a bude opuštěno. Doporučuji sloup vedle stromu - máme s tím dobrou zkušenost (36 realizací!)

Autor: Mojmír Vlašín; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Živočichové Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024