Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Je ekologicky šetrnější tiskárna nebo kopírka?

Kategorie: Ostatní

Dobrý den, mám dotaz ohledně vytváření kopií na laserové tiskárně a kopírce. Konkrétně mne zajímá, zda-li je ekologičtější dokument opakovaně vytisknout na tiskárně nebo vytisknout jednou a požadovaný počet kopií pořídit na kopírce. Díky za odpověď.

19. 9. 2007

Pěkný den z Veroniky,
Ekologičtější a levnější je si dokument 1x vytisknout a nakopírovat na kopírce. kopírky jsou stavěny na větší zátěž. Toner (znovuplnění) do nich je levnější. Často se tam toner přesypává či umísťuje v zařízeních, kde nejsou žádné kovové části. v normálním toneru do tiskárny je právě řada těchto dalších dílů, které při rozbití (když už nejde znovu plnit) přijdou vniveč. takže i výroba tohoto toneru do tiskárny je energeticky náročnější než u jen "plastového" obalu s tonerem do kopírky.

Všechny dotazy v kategorii „Ostatní“

Celkový počet odpovězených dotazů 404. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 2. 12. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube