Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Patří plata od vajec do kontejneru na papír?

21. 9. 2007
Dobrý den, na stránkách www.trideniodpadu.cz a i ústně jsem se dozvěděla, že do kontejnerů na papír nepatří plata od vajec. Zároveň jiné zdroje (např. www.ecomanag.cz) uvádí informaci protichůdnou. Pokud mi to ujasníte tak budu moc ráda.
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Pěkný den ze slunečného Brna!

Plato od vajíčka jedním z výrobků z recyklovaného papíru. Proto z něj lze papír zase vyrobit (jestliže nejsou celulózová vlákna již pšíliš krátká). A je to i velmi žádoucí.

Naše rady k tématu:

1. kupovat vajíčka (i jiné výrobky) ze dvora - ať v biokvalitě či konvenční. Pak vám plata pěkně kolují, opakovaně se používají a zbytečně se nevyhazují - aneb prevence je mnohem důležitější než správné třídění odpadu.

2. Pokud nechcete papír dát k recyklaci, lze ho úspěšně kompostovat (natrhaný na kusy) - stejně jako bez problému kompostujeme skořápky od vajíček. Podobně kompostujeme papír, který se už nedá dát k recyklaci (např. papír mastný či hygienický-kapesníčky, který už má tak krátká papírová vlákna, že už se z něj nový papír vyrobit nedá).

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Odpady, kompostování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024