Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Patří plata od vajec do kontejneru na papír?

Kategorie: Odpady, kompostování

Dobrý den, na stránkách www.trideniodpadu.cz a i ústně jsem se dozvěděla, že do kontejnerů na papír nepatří plata od vajec. Zároveň jiné zdroje (např. www.ecomanag.cz) uvádí informaci protichůdnou. Pokud mi to ujasníte tak budu moc ráda.
21. 9. 2007

Pěkný den ze slunečného Brna!

Plato od vajíčka jedním z výrobků z recyklovaného papíru. Proto z něj lze papír zase vyrobit (jestliže nejsou celulózová vlákna již pšíliš krátká). A je to i velmi žádoucí.

Naše rady k tématu:

1. kupovat vajíčka (i jiné výrobky) ze dvora - ať v biokvalitě či konvenční. Pak vám plata pěkně kolují, opakovaně se používají a zbytečně se nevyhazují - aneb prevence je mnohem důležitější než správné třídění odpadu.

2. Pokud nechcete papír dát k recyklaci, lze ho úspěšně kompostovat (natrhaný na kusy) - stejně jako bez problému kompostujeme skořápky od vajíček. Podobně kompostujeme papír, který se už nedá dát k recyklaci (např. papír mastný či hygienický-kapesníčky, který už má tak krátká papírová vlákna, že už se z něj nový papír vyrobit nedá).

Všechny dotazy v kategorii „Odpady, kompostování“

Celkový počet odpovězených dotazů 403. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 11. 10. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube