Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak se bránit při podezření na nelegální znečišťování ovzduší?

27. 9. 2007

Dobrý den, bydlím v Brně na Mostecké ulici v těsném sousedství výkupny kovů. Během posledních pár měsíců v jejím areálů prakticky každý den pálí nějaké "svinstvo", snad pneumatiky. Právě je mi tím cítit celý pokoj. Rád bych se Vás proto zeptal, jakým způsobem je možné zjistit, jestli touto svou činností výkupna neporušuje nějaké předpisy? Má smysl se tím zabývat, nebo se podobné incidenty zpravidla odbývají nějakou směšnou pokutou?

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Kontrolní orgán při podezření na nelegální znečišťování ozvduší je úřad městské části, v tomto případě se můžete obrátit na radnici Brno-sever, sever.brno.cz. Je pravda, že podnik může dostat "pouze" pokutu a zákaz pálení pneumatik, ale myslím, že i to může přispět ke zlepšení situace. 

Autor: Radka Jarušková; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Škodliviny v životním prostředí Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024