Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak se bránit při podezření na nelegální znečišťování ovzduší?

Kategorie: Škodliviny v životním prostředí

Dobrý den, bydlím v Brně na Mostecké ulici v těsném sousedství výkupny kovů. Během posledních pár měsíců v jejím areálů prakticky každý den pálí nějaké "svinstvo", snad pneumatiky. Právě je mi tím cítit celý pokoj. Rád bych se Vás proto zeptal, jakým způsobem je možné zjistit, jestli touto svou činností výkupna neporušuje nějaké předpisy? Má smysl se tím zabývat, nebo se podobné incidenty zpravidla odbývají nějakou směšnou pokutou?
27. 9. 2007
Dobrý den,

kontrolní orgán při podezření na nelegální znečišťování ozvduší je úřad městské části, v tomto případě se můžete obrátit na radnici Brno-sever, http://www.sever.brno.cz. Je pravda, že podnik může dostat "pouze" pokutu a zákaz pálení pneumatik, ale myslím, že i to může přispět ke zlepšení situace. Zdraví

Autor: Radka Jarušková

Všechny dotazy v kategorii „Škodliviny v životním prostředí“

Celkový počet odpovězených dotazů 402. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 19. 9. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube