Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak se zbavit starých olověných akumulátorů?

Kategorie: Odpady, kompostování

Dobrý den,

jsme menší firma v Brně a po nedávné opravě našeho záložního zdroje (UPS) nám zbylo velké množství (cca 40ks) olověných akumulátorů, které bychom teď rádi ekologicky zlikvidovali. Potřebujeme ale samozřejmě potvrzení o ekologické likvidaci a také bychom rádi, aby tato likvidace byla zdarma či za nějaké rozumné peníze. Můžete mi prosím poradit, na koho se obrátit?

27. 3. 2007
Pěkný den z Ekologické poradny Veronica!

Olověné akumulátory lze odevzdávat ve všech sběrných střediscích v Brně. Seznam i s otvíracími dobami na: http://www.sako.cz/sso/seznam/. Na těchto stránkách najdete i "ceník": http://www.sako.cz/sso/cenik/. Jako firma zaplatíte 0,50Kč za kilo, což snad není mnoho. Firma ASA provozuje v Brně síť Výkupen sběrných surovin. Seznam s otvíracími dobami je na našich stránkách: http://www.veronica.cz/?id=38. Berou i olověné akumulátory a možná Vám za ně i zaplatí (fungují jako výkupna). Ale nevíme to jistě. Zkuste někam předem zavolat.
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Odpady, kompostování“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 24. 2. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube