Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Škodliviny při spalování igelitových tašek

18. 4. 2007
Dobrý den, o víkendu se mi dostala do rukou igelitová taška Intersparu, na které bylo napsáno, že je z polyethylenu a že při jejím spálení nevzniknou žádné látky, škodlivé životnímu prostředí. Dá se tomuto věřit? Polyethylen je přece PET materiál,který se třídí...
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz.

Nejprve bych ráda objasnila, ze polyethylen neni PET - jsou to dva různé plasty. Při dokonalém spalování polyethylenu opravdu nevznikaji škodlivé látky, takze v tomto ohledu slogan Intersparu nelže. Přesto polyethylenové sáčky celkově nejsou k životnímu prostředí neškodné. Životní prostředí zatíží jejich výroba. Navíc ne všechny pytlíky skončí ve spalovně, ale některé se dostanou například na skládky. K přírodě šetrnější není ani papírový pytlík, protože je energeticky náročný na výrobu a nelze ho v některých případech použít vícekrát (pokud se například umastí.) Nejvhodnější je používat tašky, které vydrží dlouho - to jsou zejména látkové. Slogan Intersparu tedy úplně nelže, ale na druhou stranu je zavádějící. Pokud chce takto podporovat rostoucí nákup svých tašek. Spotřeba totiž vždy znamená zátěž přírody.

Autor: Radka Jarušková; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Škodliviny v životním prostředí Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024