Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Stav životního prostředí v různých lokalitách ČR

Revidováno: 20. 3. 2014 (původní text: 20. 4. 2007)

Dobrý den,
potřebovala bych nějaký odkaz nebo nějaké webové stránky, kde by se daly zjistit údaje o čistotě ovzduší a krajiny a ekologické situaci a čistotě prostředí v určitých částech České republiky. Potřebuji to proto, že chceme kupovat chalupu. Naše děcka jsou věčně nemocné a už mě z toho haraší a chceme někam jezdit. Teď jsme byli na prohlídce za Letovicemi a moc se nám to tam líbilo a hned bychom to brali. ale přišlo mě, že je v Letovicích dost firem a tak nevím, jestli je to dobrá oblast. Sice teď hlásili v rádiu, že tam zastupitelé chtějí přilákat investory a že se tam má nějaká společnost opět usídlit, ale s podmínkou, že nezatíží životní prostředí. Prosím, jestli o nějakém zdroji těchto informacích nevíte. je to pro nás moc důležité.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Hezky zdravím z Veroniky,
Nejlepším zdrojem informací o čistotě a stavu ovzduší v ČR Vám pravděpodobně budou internetové stránky Úseku ochrany ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu. Zde najdete vyčerpávající informace o stavu ovzduší ve všech lokalitách České republiky. K získání odpovědi nato, co Vás zajímá, by mohla dobře posloužit tabulka četností výskytu jednotlivých tříd indexu kvality ovzduší na měřicích stanicích AIM [%].Ohledně plánování dalšího, třeba právě průmyslového rozvoje dané lokality, v níž byste měla zájem kupovat pozemek, se nejvíce dozvíte na příslušném obecním úřadu.

Autor: Lenka Parkánová; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Škodliviny v životním prostředí Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 26. 2. 2024