Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Stav životního prostředí v různých lokalitách ČR

Kategorie: Škodliviny v životním prostředí

Dobrý den,
potřebovala bych nějaký odkaz nebo nějaké webové stránky, kde by se daly zjistit údaje o čistotě ovzduší a krajiny a ekologické situaci a čistotě prostředí v určitých částech České republiky. Potřebuji to proto, že chceme kupovat chalupu. Naše děcka jsou věčně nemocné a už mě z toho haraší a chceme někam jezdit. Teď jsme byli na prohlídce za Letovicemi a moc se nám to tam líbilo a hned bychom to brali. ale přišlo mě, že je v Letovicích dost firem a tak nevím, jestli je to dobrá oblast. Sice teď hlásili v rádiu, že tam zastupitelé chtějí přilákat investory a že se tam má nějaká společnost opět usídlit, ale s podmínkou, že nezatíží životní prostředí. Prosím, jestli o nějakém zdroji těchto informacích nevíte. je to pro nás moc důležité.

Odpověď revidována: 20. 3. 2014 (původní odpověď: 20. 4. 2007)

Hezky zdravím z Veroniky,
Nejlepším zdrojem informací o čistotě a stavu ovzduší v ČR Vám pravděpodobně budou internetové stránky Úseku ochrany ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu. Zde najdete vyčerpávající informace o stavu ovzduší ve všech lokalitách České republiky. K získání odpovědi nato, co Vás zajímá, by mohla dobře posloužit tabulka četností výskytu jednotlivých tříd indexu kvality ovzduší na měřicích stanicích AIM [%].Ohledně plánování dalšího, třeba právě průmyslového rozvoje dané lokality, v níž byste měla zájem kupovat pozemek, se nejvíce dozvíte na příslušném obecním úřadu.

Autor: Lenka Parkánová
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Škodliviny v životním prostředí“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 24. 2. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube