Otázky a odpovědi z ekologické poradny
Ekologická poradna Veronica radí

Nachází se tu otázky a odpovědi na nej­různější ekolo­gická témata. Pro snažší orientaci jsou zařa­zeny do kategorií.

Vyberte kategorii

Výběr dle klíčových slov

Dotaz: Stav životního prostředí v různých lokalitách ČR

Kategorie: Škodliviny v životním prostředí

Dobrý den,
potřebovala bych nějaký odkaz nebo nějaké webové stránky, kde by se daly zjistit údaje o čistotě ovzduší a krajiny a ekologické situaci a čistotě prostředí v určitých částech České republiky. Potřebuji to proto, že chceme kupovat chalupu. Naše děcka jsou věčně nemocné a už mě z toho haraší a chceme někam jezdit. Teď jsme byli na prohlídce za Letovicemi a moc se nám to tam líbilo a hned bychom to brali. ale přišlo mě, že je v Letovicích dost firem a tak nevím, jestli je to dobrá oblast. Sice teď hlásili v rádiu, že tam zastupitelé chtějí přilákat investory a že se tam má nějaká společnost opět usídlit, ale s podmínkou, že nezatíží životní prostředí. Prosím, jestli o nějakém zdroji těchto informacích nevíte. je to pro nás moc důležité.

Odpověď revidována: 20. 3. 2014 (původní odpověď: 20. 4. 2007)

Hezky zdravím z Veroniky,
Nejlepším zdrojem informací o čistotě a stavu ovzduší v ČR Vám pravděpodobně budou internetové stránky Úseku ochrany ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu. Zde najdete vyčerpávající informace o stavu ovzduší ve všech lokalitách České republiky. K získání odpovědi nato, co Vás zajímá, by mohla dobře posloužit tabulka četností výskytu jednotlivých tříd indexu kvality ovzduší na měřicích stanicích AIM [%].Ohledně plánování dalšího, třeba právě průmyslového rozvoje dané lokality, v níž byste měla zájem kupovat pozemek, se nejvíce dozvíte na příslušném obecním úřadu.

Autor: Lenka Parkánová
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Škodliviny v životním prostředí“

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 1. 4. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube